Postavljanje majskih dreves ter kurjenje kresov, ki ima globoke korenine v naši zgodovini, velja za dolgoletno tradicijo v občini Duplek. V Spodnjem Dupleku bo prvomajsko drevo stalo nasproti bencinske črpalke, postavljali pa ga bodo danes, v nedeljo, ob 16. uri, organizatorji bodo ob tem poskrbeli za različne dobrote. Člani Prostovoljnega gasilskega društva Korena in Vaške skupnosti Korena bodo danes ob 17. uri postavljali prvomajsko drevo pri kulturnem domu v Koreni. Na Vurberku so se že pretekli četrtek zbrali na igrišču pod gradom Vurberk in skupaj odšli po prvomajsko drevo. Postavili ga bodo danes ob 16. uri, in to na tradicionalni ročni način, pripravljajo pogostitev in zabavo do jutranjih ur. V okviru praznika potekal turnir v nogometu med mladimi in starimi. Tudi člani Prostovoljnega gasilskega društva Dvorjane in Vaška skupnost Dvorjane organizirata postavitev majskega drevesa, in sicer danes od 17. ure naprej pri gasilskem domu v Dvorjanah. Tudi Vaška skupnost Zimica bo začela s postavitvijo majskega drevesa ob 17. uri pri kapelici v Zimici. Prvomajsko drevo bodo v organizaciji Športnega društva Jablance postavili še v Jablancah, pri smučarskih skakalnicah. S postavljanjem bodo začeli ob 15. uri, kres pa bo zagorel okoli 20. ure.
V ponedeljek se bodo pohodniki tradicionalno podali na Grmado
Že 18. leto zapored ob mednarodnem prazniku dela, 1. maju, pa Turistično društvo Vurberk organizira tradicionalni pohod na Grmado, najvišji vrh občine Duplek in tudi osrednjih Slovenskih goric. “Pohoda se je v preteklih letih udeležilo tudi do 450 ljudi, letos jih pričakujemo, če bo ugodno vreme, okoli 300, 400,” nam je povedal podpredsednik TD Vurberk Ivan Žižek. Dodaja, da bo pohod ob vsakem vremenu.
Prijave bodo organizatorji sprejemali od 8. ure dalje, vse do starta, ki bo ob 9. uri na gradu Vurberk. Ob plačani prijavnini, ta bo 10.00 evrov, udeleženci prejmejo spominsko darilo, kartonček, napitke ob trasi ter toplo malico po prihodu na cilj. Start in cilj pohoda sta ob gradu na Vurberku, pot pa je speljana po cestah in gozdnih poteh v dolžni 9,3 kilometrov, primerna pa za ljudi vseh starosti, saj ni preveč zahtevna. Udeleženci se tako podajo na pot iz Vurberka, preko Krčevine pri Vurberku, Grajenščaka, mimo najvišjega vrha Mestne občine Ptuj – Dolgi Kamen in nato na Grmado in nazaj na grad. Na poti so tri kontrolne točke, kjer udeleženci potrjujejo kartončke. Prva kontrolna točka se nahaja na gozdi poti v Krčevini pri Vurberku, druga je na Grajenščaku, tretja pa na Grmadi.