Profesor zgodovine Boris Krabonja na Srednji ekonomski šoli Maribor bi bil pripravljen polovico svojega delovnega časa odstopiti mlademu brezposelnemu zgodovinarju, če bi to pomagalo pri zmanjšanju nezaposlenosti.
Profesor je že dvajset let, kot sam pravi, se mu opravljanje tega poklica zdi kot nekakšno poslanstvo. S svojo neposrednostjo in velikim čutom za solidarnost, je med dijaki izjemno priljubljen, a sam zase pravi, da stanja v državi ne more več nemo opazovati.
»Profesor, jaz rabim, jaz nimam«
Njegovi neposredni zapisi na Facebooku so vedno bolj odmevni, po duši je humanitarec. Vse skupaj se je začelo, ko se je pred njim pojavil mlad človek, ki mu je rekel: »Profesor, jaz rabim, jaz nimam«. Po tem dogodku je se je pri njem sprožila impulzivna reakcija.
Profesor zgodovine preprosto ne pristaja na to, da v naši državi ne moremo poskrbeti za lačne in da služb enostavno ni.
V svojem kabinetu ima hrano in oblačila
Kot je povedal, ima v svojem kabinetu oblačila in hrano za učence s socialnimi težavami. Ampak to ni hrana, ki bi šla iz njegovega žepa, to niso oblačila, ki so njegove ali od njegove družine. Pri zbiranju le-teh mu pomagajo prijatelji, znanci, navsezadnje tudi dijaki in njihovi starši prinašajo stvari.
Skoraj vsak peti Mariborčan je brezposeln, zato je Boris Karbonja želel podariti polovico svojega delavnika nekomu, ki je brez zaposlitve, ampak to ni izvedljivo, saj slovenska zakonodaja tega ne omogoča. »Pripravljen sem dati polovico moje plače za obdobje petih let, ampak prosim rešite situacijo tam, kjer jo je treba rešiti. Vsak mesec, ko bi meni vzeli, hočem vedeti, če ta denar, gre res tja kamor mora iti,« je kritičen Boris Karbonja.
Maturantom več ne more reči, da jih čaka najlepši čas v življenju
»Vsako leto, ko smo se razhajali s četrtimi letniki, sem jim povedal, da sem jim iskreno favš, da greste sedaj v čas, ki je najlepši v življenju, to so študentska leta. Letos bo druga generacija, ki ji to ne bom mogel reči, saj jim ne morem lagat. Doštudirali bodo in odšli na Zavod za zaposlovanje z diplomo,« nam razlaga Boris Krabonja.
Ljudem je potrebno dati možnost, da delajo, delo nam daje samozavest, pravi Karabonja. Politika ga ne zanima. Po njegovem mnenju, mora premike delati vsak pri sebi, šele nato lahko enako pričakuje od drugega. Le tako bomo nekaj spremenili.
Lokalno