V četrtek bodo na mestni seji na Mariborski občini razglabljali o predlogu –  prenovitvi stare tribune Ljudskega vrta v Mariboru. Za uresničitev predloga je potrebno, da Mestni svet Mestne občine Maribor sprejme Dokument identifikacije  invensticijskega projekta za projekt: »Prenova stare tribune osrednjega prireditvenega stadiona Ljudski vrt v Mariboru.« Ljudski vrt je najstarejši športni park v celi Sloveniji. V letu 1962 so za gledalce zgradili staro tribuno. Med letom 2006 in letom 2011, pa je stadion dobil novo podobo v dveh fazah izgradnje. Na novo so zgradili severno, vzhodno ter južno tribuno. Prav tako je bila zgrajena infrastruktura samega osrednjega prireditvenega stadiona, ki je bila zelo potrebna. Postavili so dodatnih 8.500 sedežev in pokrili tribune.
 
Stara tribuna je dotrajana
Stara tribuna sicer predstavlja arhitekturno dediščino mesta, vendar več ne ustreza standardom, zato bi jo bilo potrebno obnoviti. Upravitelja tega objekta sta Mestna občina Maribor ter Zveza mariborskih športnih društev Branik. Le-ta sta zadolžena, da prenovita objekt. Če predlog ne bo podprt, bodo morali prepovedati uporabo tribun. Zadovoljitev ustreznih pogojev je namen same investicije, prav tako pa nemotena športna vadba ter organizacija tekmovanj. Maribor bi tako imel kvaliteten športni park. Po prenovi je potrebno izpolniti kriterije UEFA, da se lahko na stadionu odigrajo nogometne tekme v skupinskem delu UEFA lige prvakov. Ob prenovitvi bi pridobili tudi dodatne prostore za vadbo.
 
Investicija za 8 milijonov evrov
V ceno 8 milijonov, kolikor stane investicija, so vključena vsa gradbena ter obrtniška dela, strojne in elektro instalacije, zunanja ureditev, dokumentacije, študije, elaborati, nadzor ter sama oprema. V letu 2013 je občina za izdelavo Dokumenta investicijskega projekta plačala 4.560 evrov. V prihodnjem letu je predvidenih 30.000 evrov s katerimi bi zagotovili pregled nosilnih konstrukcij ter samega tehničnega stanja. V letu 2015 je 4 milijone evrov načrtovanih za pripravo projektne in investicijske dokumentacije. Leta 2016 bi bila izvedena gradbeno – obrtniška dela v vrednosti nekaj več kot 4 milijonov. Teobald Pajnik, skrbnik projekta je pojasnil: »Za potrebe predmetne investicije je potrebna pridobitev gradbenega dovoljenja.« Viri financiranja so: Mestna občina Maribor, Ministrstvo za šolstvo in šport, fundacija za šport ter drugi zasebni partnerji.