Na območju Stražunskega gozda je bilo anonimno prijavljeno divje odlagališče azbestnih plošč. O primeru je bila obveščena Mestna občina Maribor, Mestna četrt Tezno pa je prijavo že posredovala Medobčinski inšpekciji, ki je pristojna za nadaljnjo obravnavo.
Pobuda občanov
Prebivalci Tezna so na občino naslovili pobudo za odstranitev nevarnih odpadkov v Stražunu. Opozarjajo, da v gozdu že desetletja propada zapuščena stanovanjska hiša. Ob porušeni garaži ležijo salonitne plošče, ki vsebujejo azbest. Po navedbah občanov so si otroci v bližini hiše uredili BMX progo in za skakalnice uporabili dele kritine, ki so zdaj raztreseni po kotanjah v gozdu.
Hiša stoji približno 100 metrov od vrtov, do katerih vodi gozdna cesta. Dodatno nevarnost predstavlja tudi zarjavela in delno podrta mrežna ograja, ki lahko ogroža gozdne živali. Dostop do lokacije je mogoč z Belokranjske ulice, ki vodi skozi Stražun.
Azbesta v čistilni akciji ne bo mogoč
Na občini ob tem poudarjajo, da v okviru aprilske čistilne akcije odvoz azbesta žal ne bo mogoč. Za odstranjevanje tovrstnih nevarnih odpadkov mora javno podjetje Snaga prejeti posebno odredbo pristojnega nadzornega organa, ki jo izdajo strokovne službe občine.
Iz Mestne četrti Tezno pa so se zahvalili občanom za obvestilo in poudarili pomen skrbi za čisto in varno okolje.
