Nekaj več kot 100 zaposlenih v Športnem centru Pohorje, ki še vedno čakajo na izplačilo večjega dela aprilske in celotne majske plače, je na današnjem zboru delavcev vendarle pristalo na to, da na zaostali denar počakajo do naslednjega tedna.
Direktor podjetja Srečko Vilar je po srečanju z zaposlenimi povedal, da so jih danes seznanili z vsebino ponedeljkovega sestanka z vodstvom mariborske občine. Ob tem so dobili podporo delavcev za nadaljnje pogovore z mestno občino, ki naj bi jim med drugim zagotovila enkratno denarno pomoč iz donacij javnih podjetij. Hkrati bodo izpeljali postopke za odprodajo koncesije za upravljanje z vzpenjačo.
 
Zaposleni s temi predlogi načeloma strinjajo, a to pogojujejo s podpisom dokumenta, ki bi zagotavljal uresničitev omenjenih korakov. Ta dokument je mestna občina danes že tudi podpisala. Iz omenjene pogodbe bodo nato naslednji teden zagotovili izplačilo zaostalih obveznosti, predvidoma že v torek del aprilske, nato pa tudi celotno majsko plačo.
 Zaskrbljenost s strani gostov, predvsem športnih ekip
Težave podjetja se zdaj po njegovem že poznajo tudi pri zaskrbljenosti in vprašanjih na to temo s strani gostov in prihajajočih gostov. Predvsem gre za celo vrsto športnih ekip, s katerimi že imajo dogovorjene prihode, negativne informacije pa prihajajo celo do Rusije.
Da bi dolgoročno rešili težave ŠC Pohorje je mestna občina DUTB pred časom poslala 10 milijonov evrov vredno nezavezujočo ponudbo za odkup podjetja
Predstavnik delavcev Janko Breznik, sicer tudi vodja Pohorske vzpenjače, je dodal, da so se zaposleni strinjali, da se izplača potrpeti še teden dni, a vsak korak, ki ne bi bil v skladu z dogovorom, bi najverjetneje že pomenil stečaj podjetja.

Koncesija za vzpenjačo Marpromu
Če bi prišlo do prenosa koncesije za upravljanje vzpenjače na Marprom, bi to pomenilo, da bi tja odšlo tudi okoli 25 zaposlenih, posebnih težav pa pri tem Breznik ne pričakuje, zato bo gondola obratovala nemoteno. A to se mu zdi zgolj začasna rešitev, saj vzpenjače in ostalih žičniških naprav ne moreta upravljati dva upravljavca. Žičničarski del bo zato najpozneje jeseni moral biti združen, hotelski pa je lahko ločen, je še dodal.
Direktor mestne uprave Marko Žula je popoldne pojasnil, da se še vedno ukvarjajo s problematiko podjetja, predvsem zaradi zaposlenih in reševanja mestnega turizma. Potrdil je, da so danes objavili poziv gospodarskim družbam k prispevkom na poseben račun, ki pa bodo namenjeni izključno socialni pomoči zaposlenim.
MOM prispevala 200 tisoč eur za odkup koncesije
Hkrati je občina danes s ŠC Pohorje podpisala sporazum o odkupu koncesije za izvajanje javne službe prevoza z gondolo, za kar bodo odšteli 200.000 evrov, a z odložnim pogojem, da s tem soglašata tako država kot mestni svet.
“Tega se ne bi lotili na takšen način, če ne bi šlo za izjemno pomembno tako socialno kot gospodarsko vprašanje v mestu. ŠC Pohorje je v poletnih mesecih dobro zaseden in s tem mu bomo omogočili, da prebrodi težave in pozneje sam zaživi s svojimi prihodki,” je še dodal Žula in povedal tudi, da še naprej peljejo tudi pogovore z DUTB.
Da bi dolgoročno rešili težave ŠC Pohorje, ki upravlja tako s hoteli kot z žičniškimi napravami na Mariborskem Pohorju, je namreč mestna občina DUTB pred časom poslala deset milijonov evrov vredno nezavezujočo ponudbo za odkup podjetja, a do dogovora doslej ni prišlo.
Na DUTB so glede vsega skupaj še precej redkobesedni. Danes so za STA povedali le, da dogovori intenzivno potekajo, zato v tem trenutku primera podrobneje ne morejo komentirati. Ko bodo postopki zaključeni, pa bodo, tako kot v drugih podobnih primerih, javnosti predstavili njihov potek in rezultate, so še dodali.
STA