Štajersko prekmursko bučno olje slovi po svoji edinstvenosti in kakovosti! Bučno olje je pogosto uporabljeno kot preliv za solate in zelenjavne jedi, saj doda edinstveno aromo in okus. Poleg tega je tudi odličen dodatek k testeninam, rižotam in drugim jedem.
V skladu z evropsko zakonodajo o shemah kakovosti kmetijskih pridelkov in živil je Štajersko prekmursko bučno olje priznano kot zaščitena geografska označba (ZGO), kar pomeni, da sta njegovo poreklo in kakovost strogo nadzorovana. To zagotavlja, da lahko uživate v pristnem okusu Evrope, ki je plod dolge tradicije in skrbnega dela lokalnih pridelovalcev.
Vaša jed obogatena z novimi dimenzijami
Bučno olje je veliko več kot le dodatek k vašim jedem. To je okus narave, skrbno ujet v vsaki kapljici olja. Vsaka kapljica prinaša pristen okus - globok, oreškast okus, ki je popolna dopolnitev tako preprostih kot kompleksnih jedi. Nekateri ga opisujejo kot kombinacijo okusov, ki spominjajo na orehe, pistacije in sončnična semena. Njegova globoka, temno zelena do skoraj črna barva daje jedem privlačen in zanimiv vizualen kontrast. Bučno olje se pogosto uporablja kot preliv za solate, juhe in druge jedi, kjer njegov edinstven okus resnično pride do izraza. Njegova vsestranska uporaba ga uvršča v visoke kulinarične izzive.
Razvajajte svoje brbončice z naravnimi okusi, ki jih ponuja Štajersko prekmursko bučno olje, in si privoščite pristno kulinarično doživetje.
Ne zamudite priložnosti, da tudi vi doživite ta vrhunski užitek! Okusite pristne okuse Evrope s Štajersko prekmurskim bučnim oljem!
Solata z bulgurjem
Sestavine:
- bulgur
- kumarica
- češnjevi paradižniki
- sušeni paradižniki
- feta sir
- čičerika
- paprika (rumena)
- mozarella kroglice / lahko tudi grški sir (feta)
Priprava:
Bulgur skuhamo po navodilih in ga pustimo, da se ohladi. Med tem narežemo kumaro, češnjeve paradižnike, rumeno papriko in mozarella kroglice (ali feta sir). Vse skupaj dodamo hladnemu bulgurju in premešamo. Dodamo še čičeriko, sol, sušene paradižnike ter balzamični kis in bučno olje.
Solata z bulgujrem dopušča nešteto kombinacij vaših okusov.
Za tiste, ki želite nekoliko bolj beljakovinsko različico, lahko solati dodate še popečene piščančje kocke, ali tuno v naravnem soku.
Nasvet: Bulgur je prišel k nam iz bližnjega vzhoda in je danes nepogrešljiva sestavina zdrave kuhinje. Odlično dietno živilo lahko nadomesti riž ali testenine. Bulgur je dober vir vlaknin in zagotavlja nekaj rastlinskih beljakovin ter esencialnih vitaminov skupine B [zlasti B1 in B3]. Lahko je koristen del uravnotežene prehrane, vendar ga je priporočljivo kombinirati z drugimi viri hranil.
Burrata s češnjevim paradižnikom in bučnim pestom
Sestavine:
- češnjev paradižnik 250g
- 1 kos burrate
- sveža bazilika (za narezat in za dekoracijo)
- bučni pesto
- limonin sok
- mleta bučna semena (bučna semena lahko nasekate kar z nožem)
- žlička medu
- Štajersko prekmursko bučno olje
- sol
- balzamični kis
Priprava:
Na krožnik posujemo češnjev paradižnik, ki smo ga prej narezali na polovičke. Na sredino položimo burrata sir (sir lahko predhodno prerežemo na polovico ali pa ga položimo celega in ga na sredini malo odpremo in si pripravimo mesto kamor bomo dali pesto). Preliv iz pesta razporedimo še po drugih paradižnikih in pokapljamo s stisnjenim limoninim sokom. Ne pozabimo posoliti in poprati po okusu. Dekoriramo s svežimi lističi bazilike in potrosimo z mletimi bučnimi semeni.
Preliv iz pesta:
Dve žlici bučnega pesta damo v majhno posodico, med tem na drobno nasekljamo lističe bazilike in jih potresemo čez pesto. V posodico dodamo še žličko medu, stisnjen limonin sok (majhna žlička), dodamo bučno olje in balzamičnii kis, vse skupaj dobro premešamo, da dobimo tekoč preliv.
Svežina paradižnika se prepleta z globoko, oreškasto aromo bučnega olja, kar ustvarja pravo harmonijo okusov na vašem krožniku.
Financirala Evropska unija. Vendar so izražena stališča in mnenja zgolj stališča in mnenja avtorja(-ev) in ne odražajo nujno stališč in mnenj Evropske unije ali Agencije RS za kmetijske trge in razvoj podeželja. Zanje ne moreta biti odgovorna niti Evropska unija niti organ, ki dodeli sredstva.
Za smernice zdravega prehranjevanje obiščite spletno stran: https://prehrana.si/
Naročnik oglasne vsebine je Skupina vrtovi panonski z.o.o.