Lajfstajl
Čustvena inteligenca se nanaša na sposobnost prepoznavanja in razumevanja čustev, tako svojih kot čustev drugih. Vključuje še sposobnost upravljanja teh čustev in njihovo uporabo pri odločanju in reševanju problemov ter v medosebni komunikaciji. Poleg zasebnega življenja igra pomembno vlogo tudi poslovno.
Med prazniki si običajno privoščimo več, kot si lahko, na plan pride tudi kakšna večja ali manjša razvada, meja pri (pre)najedanju se povečuje, sledijo pa posledice, ki jih ne občutimo samo med prazniki. Naše telo kar kliče po vzpostavitvi ravnovesja, raznovrstni hrani, gibanju ter počitku, česar pa po besedah predsednice Lekarniške zbornice Slovenije ne smemo zanemariti skozi vse leto.
Prijaznost ustvarja učinek valovanja, saj spodbuja dobre občutke, ki povzročajo, da jo delimo naprej. Vpliva na splošno raven pozitivnosti in krepi razpoloženje, s tem pa pripomore tudi k boljšemu zdravju. Glede na čas, ki ga povprečno preživimo na delovnem mestu, je izjemno pomembno, da tudi tam ne pozabimo na prijaznost.
Gotovo ste že kdaj slišali za mikroorganizme, ki prebivajo v našem črevesju. Dolgo časa je prevladovalo prepričanje, da imajo ti mikroorganizmi pomembno vlogo predvsem pri prebavi, a v zadnjih nekaj letih se pojavljajo raziskave, v katerih ugotavljajo, da mikrobiota lahko vpliva tudi na naše razpoloženje, vedenje, nenazadnje tudi duševno zdravje.
Epidemija koronavirusa je v letu 2020 sprožila porast števila zaposlenih, ki delajo od doma. Pomembno vprašanje pri tem je, ali poznamo njegova pravila in ali jih delodajalci spoštujejo v zadostni meri.
»Smreka mora biti kraljica v prostoru. Ne pozabite na pogrinjke. Izdelajte vazice, popestrite mizo s svečniki. Idej je neskončno. Božič je le praznik, kjer je dovoljeno pretiravat, vse se lahko blešči in ustvarjalci po duši takrat ne mirujemo,« nam je dejala Mateja Šrimf.
»Glede na prihajajoči praznični čas sem izbrala angelčka iz papirja, ki je res zelo enostaven. Gre za postopek, ki se ga lahko loti čisto vsak,« je dejala Lara Šopar.