Kulturno umetniško društvo KPM, znano kot Kungoška Pleh Muzika, je v nedeljo, 14. junija, organiziralo zanimivo srečanje v sodelovanju s Turističnim društvom Maribor in Mariborskimi flosarji. Dogodek je predstavljal pomemben korak k utrjevanju prijateljskih vezi med društvi izven matične občine Kungota.
Nepozabno glasbeno-kulinarično doživetje
Udeleženci dogodka so doživeli nepozabno glasbeno-kulinarično doživetje, ki bo še dolgo odmevalo v ušesih turistov in domačinov, ki so se sprehajali ob reki Dravi. Glasbeniki in člani društev bodo dogodek še dolgo pomnili. Mimoidoči so lahko z levega in desnega brega reke Drave prisluhnili znanim skladbam, ki so jih odlično izvedli člani Kungoške Pleh Muzike, ter se prepustili prijetnemu vzdušju.
Ključni cilj tega sodelovanja je združevanje moči pri organizaciji kulturnih dogodkov, ki promovirajo kraj in regijo. Zavedajo se, da lahko s skupnimi močmi ustvarijo še več priložnosti za izmenjavo znanja in izkušenj, kar prispeva k večji prepoznavnosti in privlačnosti podravske regije. Ohranjanje kulturne dediščine je skupna odgovornost obeh društev. S sodelovanjem zagotavljajo, da se bodo tradicije in običaji prenesli na prihodnje generacije, kar je ključnega pomena. Skupaj delajo na projektih, ki oživljajo kulturno dediščino, spodbujajo ljubiteljsko umetnost in tradicijo.
[[image_1_article_68176]]
Kungoška Pleh Muzika združuje ljubitelje glasbe, ki ohranjajo tradicijo izvajanja tradicionalnih koračnic, prilagojenih za manjše pihalne godbe, ter s tem prispevajo k ohranjanju kulturne dediščine. Društvo si prizadeva za rast, razvoj in prepoznavnost, kar pomaga razvoju lokalne skupnosti in promociji regije.
Uvod v praznovanje 40. Tradicionalnega Splavarskega krsta
Na srečanju sta za prazne želodce in suha grla poskrbela dva Jožeta, člana Kungoške Pleh Muzike. Srečanje s prijateljskim društvom, Turističnim društvom Maribor in Mariborskimi flosarji je bilo tudi uvod v praznovanje 40. Tradicionalnega Splavarskega krsta v septembru. Leta 1985 so člani Turističnega društva Maribor organizirali prvi splavarski krst in zgradili tradicionalni splav za turistične namene. Po 40 letih še vedno uspešno ohranjajo tradicijo splavarjenja na reki Dravi.
Splavarski krst ni le turistični dogodek, temveč tudi priložnost za medgeneracijsko povezovanje in druženje. Mariborski flosarji skrbijo za ohranjanje in prenašanje splavarskih običajev, ki so del bogate zgodovine Maribora. Letošnja prireditev bo še posebej slavnostna, saj bo 40. obletnica združila številne ljubitelje splavarjenja, glasbe in kulture.
[[image_2_article_68176]]
Pomembno je poudariti pomen prijateljstva in sodelovanja med obema društvoma. Le s skupnimi močmi lahko dosežejo zastavljene cilje in ustvarijo okolje, v katerem se vsi počutijo sprejete in povezane. Njihovo sodelovanje temelji na medsebojnem spoštovanju in podpori, kar omogoča dolgoročno uspešno partnerstvo.
Kungoška Pleh Muzika predstavlja pomemben steber kulturnega življenja v občini Kungota in širše. Njihova predanost glasbi in ohranjanju kulturne dediščine je vredna občudovanja, saj s svojimi nastopi in dejavnostmi bogatijo lokalno skupnost ter jo povezujejo in promovirajo na širši ravni.