Donald Trump, znan predvsem kot poslovnež in bodoči ameriški predsednik, je v svoji zanimivi filmski karieri prejel tri zlate maline in bil nominiran štirikrat.  Zlate maline (Golden Raspberries) so nagrade, podeljene za najslabše dosežke v filmski industriji vsako leto na predvečer podelitve oskarjev.

Prva nominacija je bila leta 1990 na 10. podelitvi zlatih malin za film Ghosts Can't Do It, kjer je prejel nagrado za najslabšega stranskega igralca. Film je skupno osvojil štiri nagrade, vključno za najslabši film leta. Pripoveduje nenavadno zgodbo o duhu (Anthony Quinn), ki želi ponovno oživeti, tako da zavzame telo mlajšega moškega. Kasneje leta 2019 je Trump prejel dve nagradi za svoje nastope v političnih dokumentarnih filmih Death of a Nation in Fahrenheit 11/9. Prejel je nagrado za najslabšega igralca, prav tako pa je bil prepoznan za najslabšo ekranizacijo.

Donald Trump v filmih

Trumpove filmske vloge so bile večinoma odraz njegovega realnega življenja – magnata, ki je simboliziral ameriški sen o bogastvu in uspehu. Nastopi so običajno kratki, in večkrat odražajo njegovo javno podobo poslovnega mogotca. Tukaj je pregled nekaterih njegovih bolj znanih filmskih vlog:

1. "Sam doma 2: Izgubljen v New Yorku" (1992)

Eden najbolj ikoničnih Trumpovih filmskih nastopov prihaja iz priljubljene družinske komedije. V prizoru, ki se odvija v hotelu Plaza, mladi Kevin McCallister (Macaulay Culkin) sreča Trumpa in ga vpraša za smeri do avle. Trump mu suvereno odgovori, ne da bi vedel, da je ta trenutek postal eden najbolj prepoznavnih gostujočih nastopov v filmski zgodovini. Hotel Plaza, ki ga je Trump takrat tudi dejansko imel v lasti, je bil del snemanja prav zaradi tega dogovora.

2. "Mali razgrajači" (1994)

V tej družinski komediji Trump nastopi kot oče lika Walda, enega od otrok, ki se ponaša z razvajenim vedenjem in bogatim življenjskim slogom. Njegova vloga je izpostavila Trumpovo javno podobo kot simbol bogastva in razkošja. Scena, kjer Waldo s svojim očetom (Trumpom) dokazuje svojo premožnost, je bila posneta z namenom satiričnega prikaza privilegirane elite.

3. "The Associate" (1996)

Ta komedija z Whoopi Goldberg v glavni vlogi vsebuje kratek prizor, kjer se Trump pojavi kot on sam. Film raziskuje teme prevar in stereotipov v poslovnem svetu, Trumpova prisotnost pa doda avtentičnost prikazu pohlepne korporativne kulture.

4. "Wall Street: Denar nikoli ne spi" (2010)

V nadaljevanju kultnega filma Wall Street Trump nastopi v sceni z Michaelom Douglasom, ki igra znamenitega Gordona Gekka. Čeprav je njegov nastop le bežen, prisotnost Trumpa dopolnjuje zgodbo o finančni moči in pohlepu. Film raziskuje posledice gospodarske krize, njegova vloga pa še utrjuje povezavo med Trumpom in simboliko ameriškega kapitalizma.

[[image_1_article_72047]]

Donald Trump v televizijskih serijah

Njegovi nastopi na televiziji, predvsem v 90. letih in na začetku novega tisočletja, so bili kratki, a opazni. Nastopil je v televizijskih oddajah, kot so:

1. "Spin City"

V tej humoristični seriji, ki prikazuje delo newyorškega županstva, se Trump pojavi v epizodi, kjer svetuje županu o pisanju knjige. Prizor je zanimiv, saj Trump med dialogom spretno promovira svojo bibliografijo in poslovno kariero, kar odraža njegov samozavestni in prodorni značaj.

2. "Seks v mestu" (Sex and the City)

Trump je v 2. sezoni te kultne serije nastopil v kratkem prizoru v baru. Čeprav je njegov nastop minljiv, se popolnoma zlije z urbanim in glamuroznim okoljem, ki ga serija raziskuje. Gostujoča vloga dodatno poudarja razkošen življenjski slog, ki ga je Trump zastopal.

3. "Princ iz Bel Aira" (The Fresh Prince of Bel-Air)

V tej priljubljeni seriji z Willom Smithom v glavni vlogi je Trump nastopil kot potencialni kupec hiše družine Banks. Prizor združuje humor in negotovost, saj liki tehtajo med prodajo hiše in svojo čustveno navezanostjo nanjo. Trumpov nastop doda kanček ironije, saj odraža njegovo resnično zanimanje za nepremičnine.

[[image_2_article_72047]]

4. "Varuška" (The Nanny)

Donald Trump se je pojavil v eni epizodi priljubljene humoristične serije Varuška (The Nanny), ki je občinstvo navduševala z duhovitimi zapleti in karizmatičnim glavnim likom Fran. Njegov nastop vključuje telefonski pogovor z Fran, ki je vedno v središču komičnih situacij. Ta kratek trenutek je spretno prepleten z lahkotnim humorjem, značilnim za serijo, in ponuja zabaven vpogled v njegovo prisotnost v pop kulturi.

5. "Dnevi našega življenja" (Days of Our Lives)

Trumpova vloga v legendarni ameriški telenoveli Dnevi našega življenja (Days of Our Lives) je eden njegovih bolj presenetljivih gostujočih nastopov. Serija slovi po zapletenih odnosih in dramatičnih zapletih. Čeprav je njegov nastop kratek, dodaja seriji zanimivo dinamiko, saj povezuje gledalce z resničnim svetom, hkrati pa ohranja njen značilen melodramatičen ton.