Gorenjski prometniki so včeraj, 20.10.2024, med opravljanjem nadzora hitrosti na gorenjski avtocesti obravnavali več prekoračitev najvišje dovoljene hitrosti in drugih kršitev prometnih pravil.
Ob 14.34 so obravnavali 49-letnega voznika, ki je vozil avtomobil v smeri Karavank in na odseku Brezje-Radovljica, vozil s hitrostjo kar 180 km/h. Omejitev na tem delu je 130 km/h. Vozil je tudi pod vplivom alkohola (0,47 mg/l). V avtomobilu so bili poleg njega še trije sopotniki, od tega dva otroka, opozarjajo na PU Kranj.
Policisti so mu izdali plačilni nalog za prekoračeno hitrost v znesku 250 evrov in 3 kazenske točke ter za vožnjo pod vplivom alkohola 900 evrov in 16 kazenskih točk.
25-letnik divjal s kar 218 km/h
Prav tako so obravnavali 25-letnega voznika, ki je ob 7.38, vozil avtomobil v smeri Ljubljane in na odseku Kranj vzhod-Brnik, vozil s hitrostjo 218 km/h. Omejitev na tem delu je 130 km/h. Vozniku so policisti izdali plačilni nalog za 1.200 evrov in 9 kazenskih točk.
[[image_1_article_71083]]
Gorenjski prometniki so včeraj še okoli 21. ure na uvozu Kranj zahod v smeri Avstrije obravnavali 39-letnega voznika, ki je vozil avtomobil brez veljavnega vozniškega dovoljenja. Avtomobil so mu zasegli. Z obdolžilnim predlogom bo predlagan v nadaljnji postopek k pristojnemu okrajnemu sodišču.
Kljub trudom policije vozniki še vedno za volan pod vplivom alkohola in drog
"Zaskrbljujoče je dejstvo, da klub vsem nasvetom in trudom policije in drugih inštitucij, vozniki vozijo vozila pod vplivom alkohola, prepovedane droge, brez vozniških dovoljenj! Ponovno svetujemo vožnjo z NIČ alkohola in hkrati poudarjamo, da v cestnem prometu motorno vozilo lahko vozimo samo z opravljenim vozniškim dovoljenjem tiste kategorije, v katero spada vozilo. Motorno vozilo mora biti registrirano. Vozniki pa zbrani in fokusirani na vožnjo in spoštovanje prometnih pravil," opozarjajo na PU Kranj.
Policisti bodo nadaljevali z vsakodnevnim izvajanjem nadzora prometa in spoštovanjem pogojev udeležencev v cestnem prometu. Z različnimi oblikami policijskega dela želijo, da bi se vsak posameznik zavedal svojih ravnanj v cestnem prometu in upošteval prometne predpise. Z odgovornim pristopom vsakega posameznika, bi bili vsi udeleženci v prometu sigurno varnejši in vsak bi lahko dosegel svoj načrtovani cilj. Policisti ob tem poudarjajo, da želijo le, da so vsi v prometu varni.