Dogajanje na Policijski upravi Maribor je bilo v zadnjih 24 urah pestro. Policisti so obravnavali 19 kaznivih dejanj, 14 prometnih nesreč in 8 kršitev javnega reda in miru. Dejanja so zajemala področja kriminalitete, prometne varnosti ter kršitev javnega reda, so sporočili iz PU Maribor.
Vlom v stanovanje
Včeraj dopoldan so neznanci v Mariboru vlomili v stanovanje. Skozi vhodna vrata so se dokopali do gotovine in zlatnine ter lastnika oškodovali za približno 40.000 evrov. Policisti so opravili ogled kraja dejanja in nadaljujejo z zbiranjem informacij. O ugotovitvah bodo obveščali okrožno državno tožilstvo.
Voznik pod vplivom alkohola
Policisti Policijske postaje Ruše so obravnavali 62-letnega voznika osebnega avtomobila, ki je vozil pod močnim vplivom alkohola. Testiranje je pokazalo 1,25 mg/l alkohola v izdihanem zraku. Policisti so mu prepovedali nadaljnjo vožnjo, začasno odvzeli vozniško dovoljenje in odredili pridržanje. Zaradi storjene kršitve bo zoper voznika podan obdolžilni predlog.