Med 5. uro včeraj in 5. uro danes so prejeli kar 482 klicev, od katerih je bilo 88 interventnih, kar je zahtevalo nujno posredovanje policistov na terenu, so sporočili iz Policijske uprave Maribor.
Pogrešan 66-letnik
Poleg tega policisti Policijske postaje Gorišnica od 12:45 ure, dne 9. maja 2025, iščejo pogrešanega 66-letnega moškega iz območja Pristave. Pogrešani je visok približno 185 cm in je srednje postave. Policija prosi vse, ki bi imeli kakršnekoli informacije o pogrešanem, da jih nemudoma obvestijo na telefonsko številko 113 ali na najbližjo policijsko postajo, so sporočili iz PU Maribor.
34 tujcev ilegalno vstopili v Slovenijo
Policisti Policijske postaje Podlehnik so v postopku obravnavali 34 tujcev, ki so ilegalno prestopili državno mejo med Republiko Hrvaško in Republiko Slovenijo. Med prijetimi so bili državljani Egipta, Sirije in Turčije. Vsi tujci so v Sloveniji zaprosili za mednarodno zaščito in so bili odpeljani v azilni dom.