V Miklavžu na Dravskem polju so na PU Maribor obravnavali voznika, ki ni ustavil na znake policistov in je z vožnjo nadaljeval, potem pa vozilo ustavil in skušal pobegniti. Policist ga je dohitel. Ugotovljeno je bilo, da je vozil pod vplivom alkohola (0,71 mg/l alkohola). Začasno mu je bilo odvzeto vozniško dovoljenje, sledi obdolžilni predlog.
Tudi na Ptuju so na PU Maribor obravnavali voznika, ki je vozil pod vplivom alkohola - odrejen preizkus alkoholiziranosti je pokazal kar 1,29 mg/l alkohola. Vozil je brez veljavnega vozniškega dovoljenja, sledi obdolžilni predlog.
V Mariboru pa so policisti obravnavali prometno nesrečo z materialno škodo in ugotovili, da je tudi voznica osebnega avtomobila, ki je trčila v vozilo pred seboj, vozila pod vplivom alkohola (1,26 mg/l alkohola). Policisti v zvezi s prometno nesrečo še zbirajo obvestila zaradi suma storitve kaznivega dejanja nevarne vožnje v cestnem prometu.
Delež alkoholiziranih povzročiteljev prometnih nesreč se je povečal
Delež alkoholiziranih povzročiteljev prometnih nesreč se je med januarjem in septembrom na območju PU Maribor povečal glede na primerjalno obdobje 2023, saj je znašal 10,3 % (8,7 %) in se je bistveno povečal pri povzročiteljih najhujših prometnih nesreč.
Alkohol tako ostaja še vedno ključni sekundarni vzrok prometnih nesreč na območju PU Maribor, še posebej pri prometnih nesrečah z najhujšimi posledicami. Pri prometnih nesrečah s smrtnim izidom je bilo pod vplivom alkohola kar 56 % (50 %) povzročiteljev prometnih nesreč s smrtnim izidom. Najvišji delež povzročiteljev je bil pod vplivom alkohola pri prometnih nesrečah, ki so se zgodile zaradi neprilagojene hitrosti [19,4 % (17,3 %)] in nepravilne strani/smeri vožnje [17 % (17,1 %)]. Povprečna stopnja alkoholiziranosti je znašala 1,39 (1,40) g alkohola na kg krvi, sporočajo s PU Maribor.