Požar na Ledini je bil ponoči uspešno pogašen. Na lokaciji še ostajajo pristojne službe, zato na PU Maribor prebivalce še vedno prosijo, da se lokaciji ne približujejo, ter s tem ne ogrožajo svojega zdravja ter ne ovirajo dela ljudi.

[[image_1_article_74316]]

[[image_3_article_74316]]

Kot je povedal poveljnik Gasilske brigade Maribor Primož Osojnik je bila odzivnost prostovoljnih gasilskih društev in brigade na zelo visokem nivoju. "Res v zelo kratkem času se je zbralo zelo veliko gasilcev, tak požar ne more rešiti ravno 10, 20 ljudi, ampak rabiš maso ljudi. Kaj se je včeraj tudi pokazalo je to, da sistem v Mariboru deluje zelo dobro, da smo zelo povezani in da gasilci na tem koncu res vedo, kaj delajo, če lahko temu tako rečem."

Požar razkril problematiko

A hkrati opozarja, da se v Sloveniji že več let nič ali premalo dogaja na področju preventive oziroma na področju zakonodaje za industrijske objekte in za objekte, kjer se zbira večje število ljudi. "14 dni nazaj smo videli en požar v Ljubljani, v dijaškem domu, to so pa res tisti rizični, industrijski objekti in pa objekti, kjer se zbira večje število ljudi. Mislim, da se bo tu moralo v naslednjih letih dosti vlagati oziroma delati na preventivi, po vzoru iz tujine," je komentiral Osojnik.

Poveljnik Gasilske brigade Maribor je mnenja, da se v zadnjih letih ukvarjamo samo s problematiko požarov v naravi, na te stvari pa pozabljamo.

[[image_2_article_74316]]

[[image_4_article_74316]]

Osojnik je ob tem še prosil, da se ob naslednji intervenciji bolje poslušajo navodila policije in drugih pristojnih služb. Kljub pozivu k zapiranju oken in izogibanju kraja požara, se je namreč zbiralo veliko radovednežev. Avti so ovirali dostop intervencijskim službam, je pojasnil. Konec koncev pa "Plastika, ki gori, zagotovo ni zdrava."

Več o požaru: FOTO in VIDEO: Takšne so posledice katastrofalnega požara na Teznu, znanih več podrobnosti.