Istro je zajel velik požar, ki je izbruhnil na odprtem prostoru. Kot poročajo hrvaški mediji so na delu vse razpoložljive sile, ki poskušajo preprečiti, da bi se požar širil, ampak jim težave povzroča burja.
“Cel Novigrad je v dimu”
Gori borov gozd, gaber in nekaj trave, poročajo hrvaški mediji. Na terenu je več kot 60 gasilcev in 20 vozil, pri gašenju sodelujejo pripadniki javnih gasilskih enot Umag, Poreč in Buzet ter člani tamkajšnjih prostovoljnih gasilskih društev.
Velik požar v zaledju Novigrada… ob tem pa piha močan veter. Groza. pic.twitter.com/mOfEZN5rbs
— Avtokampi.si (@Avtokampi) July 7, 2022
Gašenje se še vedno izvaja, na tem območju pa trenutno piha močna burja, ki otežuje gašenje. To bi naj bilo težko že zaradi nedostopnosti terena. Kot pravijo tamkajšnji ljudje, je cel Novigrad trenutno v dimu.
Dolaskom fronte pojačao je vjetar koji širi požar iznad Antenala! 📸Dean Srdoč @IstraMet @N1infoZG pic.twitter.com/QCB9u6xjmg
— Tea Blažević (@blaTeabla) July 7, 2022
Zaradi gostega dima so tudi zaprli več cest.
