Včeraj, 5.3.2025, nekaj minut pred polnočjo so policisti v Mariboru ustavljali voznika osebnega avtomobila, ki se na znake policistov ni odzival in je nadaljeval z vožnjo, pri tem pa večkrat kršil prometno zakonodajo.

Medtem je trčil tudi v policijsko vozilo, pri čemer ni bil nihče poškodovan. Okrog polnoči so ga policisti le uspeli ustaviti. Zaradi različnih kršitev mu bo izdan plačilni nalog, so sporočili s PU Maribor.

Z avtobusom na prehodu trčil v peško

V Mariboru so včeraj obravnavali tudi prometno nesrečo II. kategorije, v kateri je voznik avtobusa na prehodu za pešce trčil v peško, ki se je lažje poškodovala. Izdan mu bo plačilni nalog.

Pijan in pod vplivom drog vozil brez vozniškega dovoljenja

Na območju Bohove pa so včeraj obravnavali 39-letnega voznika osebnega avtomobila, ki je vozil brez veljavnega vozniškega dovoljenja, pod vplivom alkohola (0,55 mg/l alkohola v izdihanem zraku), prav tako mu je bil odrejen hitri test na prisotnost prepovedanih drog, ki je bil pozitiven.

Voznik je odklonil izvedbo strokovnega pregleda. Vozilo mu je bilo zaseženo, na kraju mu je bil izdan plačilni nalog, sledi še obdolžilni predlog, so še sporočili s PU Maribor.