Zaposleni v mariborskem Farmadentu opozarjajo, da se je podjetje znašlo na robu preživetja, s tem pa so ogrožena delovna mesta. Zato zahtevajo, da lastniki prenehajo s sedanjimi praksami ter skupaj z vodstvom družbe in zaposlenimi začrtajo strateško razvojno pot, so zapisali današnjem v sporočilu za javnost sindikata Farmadenta.
Družba Farmadent obstaja že več kot 40 let in kot uspešen veledrogerist zaposluje 75 zaposlenih. Do leta 2000 je bila organizacijska enota javnega zavoda Mariborskih lekarn, nato od leta 2000 samostojna gospodarska družba. Vsa ta leta po znanih podatkih ustvarja dobiček, so še zapisali v sporočilu.
Ob tem pa so opozorili na po njihovem mnenju napačne in slabe odločitve lastnikov ter vodstva Farmadenta. “S svojimi nenehnimi pritiski na vodstvo z zaposlovanjem vedno novih svetovalcev, prokuristov… ne le, da botrujejo slabšim kazateljem družbe, temveč uničujejo njen ugled v celotnem slovenskem prostoru,” menijo v sindikatu.
“Z vsiljevanjem vsakokratne lokalne oblasti po zaposlovanju svojih političnih privržencev ter zahtevami po dajanju posojil določenim izbrancem (ta se trenutno merijo že v milijonih) se je Farmadent znašel na robu preživetja, s tem pa so ogrožena tudi naša delovna mesta,” so dodali.
“Nenehno se govori o prodaji Farmadenta, skupaj s sestrsko družbo Marifarm, ki je ravno tako zaradi zgrešenih odločitev politike pred zlomom,” opozarjajo v sindikatu, kjer jih skrbi tudi zadnji poizkus prodaje nemškemu finančnemu podjetju, “z namero po ustanavljanju novih (najverjetneje) fiktivnih družb v tujini”.
V sporočilu za javnost je sindikat izrazil ogorčenje nad takšnim ravnanjem lastnikov – Mariborskih lekarn in posledično občin ustanoviteljic – ter tudi vodstva družbe.
Gospodarstvo