“Omiliti moramo deglobalizacijo, da ta svet ne postane še slabši,” je na dogodku dejal Pascal Lamy, nekdanji generalni direktor Svetovne trgovinske organizacije. Iskanje skupnih točk ob odpravljanju razlik in krepitvi zaupanja predstavlja pot naprej. Danes je boj proti podnebnim spremembam misija, ki je skupna po vsem svetu, saj so številne države napovedale nizkoogljične zaveze. Dobitnik Nobelove nagrade za ekonomijo leta 2018 William Nordhaus je opozoril, da bi morale vlade povečati naložbe v nizkoogljične tehnologije in raziskave.

Hou Jinlong, višji podpredsednik Huawei in predsednik Huawei Digital Power je v nadaljevanju poudaril, da bomo v naslednjih 30 do 40 letih še naprej videli inteligenco in pridobivanje nikoogljične moči. »Da bi postali »inteligentni«, so potrebne digitalne tehnologije, medtem ko zmanjševanje našega ogljičnega odtisa zahteva tehnologije močne elektronike. S tem, ko ti trendi napredujejo, se bo industrija svetovne energije spremenila iz tiste, ki je odvisna od virov, v tisto, ki je tehnološko usmerjena. S prizadevanjem za inovacije na področju čiste proizvodnje energije, digitalizacije energije, elektrifikacije prometa, zelene IKT infrastrukture in integrirane pametne energije, sodelujemo z globalnimi strankami in partnerji pri gradnji nizkoogljičnih domov, tovarn, kampusov, vasi in mest. Verjamemo, da bo to podprlo prehod iz nizkoogljičnega sveta v svet brez ogljika,« je še dodal Jinlong.

Udeleženci vrha so med drugim tudi opozorili, da geopolitika ne sme ovirati tehnološkega sodelovanja in inovacij. Neil Bush je izrazil zaskrbljenost zaradi vse večje globalne ločitve: “Mnogi sprejemajo nevarno miselnost ničelne vsote, ki kljubuje zdravi pameti. Kitajski uspeh ne odvzame našemu in obratno.” Ob tem je dejal, da “lahko še posebej na področju tehnologije, kjer sodelujeta Kitajska in ZDA, uvajamo inovacije na temeljne in revolucionarne načine.”