Kot je za Dnevnik poudaril dr. Vuk, imajo v podjetju dobre nastavke in so posledično korak pred konkurenco. V obdobju, ki prihaja, se bo zaradi negotovosti potrebno čimbolj prilagajati. Pot v ogljično nevtralno proizvodnjo so razdelili na tri obdobja. V prvih petih letih bodo uporabljali že razvite tehnologije, npr. sončne elektrarne. Dr. Vuk je ob tem še dodal: »V prihodnje se bo večji del energije, ki bo nastal v naših sončnih elektrarnah, direktno porabil kot električna energija, del pa se bo moral skladiščiti, in ena od opcij je vodik. Vodik je mogoče v našem proizvodnem procesu uporabljati direktno, brez vmesne pretvorbe v električno energijo.«

V naslednjem koraku, do leta 2030, načrtujejo razvoj zelenih tehnologij, kjer se želijo aktivno vključevati v inovacijske procese. Z uveljavitvijo teh rešitev si bodo zagotovili brezogljično proizvodnjo. Po letu 2030 se bodo po Vukovih besedah v Salonitu Anhovo osredotočili na implementacijo zelenih tehnologij.

Salonit Anhovo je bil v začetku meseca med več kot 20 slovenskimi podjetji, ki so se udeležili Svetovne razstave EXPO 2020 v Dubaju, v želji, da okrepijo svojo prisotnost v regiji in predstavijo svojo zeleno zgodbo. “Izrednega pomena je krožno gospodarstvo, ki ga izvajamo že 30 let. Glede na to, da uporabljamo alternativna goriva iz visokokaloričnih odpadkov, smo po moji oceni eden prvih slovenskih primerov resnega in pravega krožnega gospodarstva,” je izpostavil predsednik uprave Salonit Anhovo Julijan Fortunat.