Vodstvo Marifarm d.o.o. se je odzvalo na nekatere netočne navedbe v medijih, ki navajajo, da Marifarm ne proizvaja zdravil, niti za to nima potrebne opreme oziroma strojev ter da opravljajo zgolj storitve pakiranja. Po zagotovilih prokuristke Marifarm d.o.o. mag. Romane Fišer, to ne drži. Marifarm ima namreč že od leta 2009 pridobljena vsa dovoljenja za izdelavo zdravil in GMP certifikat, ki jim ga je izdal pristojni organ za zdravila (JAZMP – Javna agencija za zdravila in medicinske pripomočke). Dovoljenja obsegajo izdelavo pet vrst zdravil: poltrde farmacevtske oblike, tekoče farmacevtske oblike, svečke, vaginalne globule in šumeče tablete.  Omenjenih dovoljenj pa ni mogoče pridobiti brez ustrezne opreme in strojev. Prav tako se v sklopu galenske proizvodnje pogodbeno že več let izdelujejo tudi zdravila.
 
Za vsa zdravila, za katera ima Marifarm dovoljenja za izdelavo in GMP certifikat velja, da za posamezne zgoraj navedene  farmacevtske oblike obstaja vsa predpisana tehnološka oprema, ki mora biti ustrezno kvalificirana in je namenjena izdelavi zdravil. Ob tem že več let izdelujejo tudi zdravila v okviru pogodbene proizvodnje na galenskem delu. Poleg primarne dejavnosti proizvodnje za izdelavo zdravil in pakiranje, ima Marifarm še dovoljenja za izdelavo prehranskih dopolnil in kozmetičnih izdelkov. »Oboje se tudi redno in nemoteno proizvaja,« poudarja mag. Romana Fišer. Po njenem mnenju so prav vsa potrebna dovoljenja in obstoječa oprema ključna konkurenčna prednost, ki jo ponuja Marifarm, zato se čudi, da minula vodstva niso dala večji poudarek prav temu. »V regiji ne obstaja prav veliko tovarn, ki bi imela vsa potrebna dovoljenja in opremo za tako širok spekter zdravil, z oznako »made in EU«. To je ob dobro usposobljenih kadrih nedvomno naš največji adut, ki pa ga minula vodstva žal niso znala izkoristiti,« je poudarila.
 
Pričakovanje nekaterih, da se bo Marifarm rešil čez noč, je iluzorno. Samo registracija in zagon proizvodnje novega zdravila traja vsaj eno leto, zato je v tej fazi primarno iskanje lon poslov z večjo dodano vrednostjo. »Žal je za novo pogodbeno proizvodnjo tablet,kar se dogovarjamo, potrebna dopolnitev obstoječe opreme, kar pa je povezano z dodatnimi vlaganji,« opozarja Fišerjeva.
 
Vodstvo Marifarm, ki je vodenje družbe prevzelo šele pred nekaj meseci, je prepričano, da ima mariborska tovarna zdravil, kljub nekaterim napačnim odločitvam v preteklosti, dovolj znanja in potenciala za uspešno dolgoročno poslovanje. »Projekt tovarne zdravil je morda res bil napačno zastavljen, saj bi za začetek bila dovolj tretjina proizvodnih kapacitet, z možnostjo modularne širitve. Prav tako bi bilo smotrneje investirati v pravo opremo, namesto v pisarne. Vsekakor pa lahko zagotovimo, da bo finančno prestrukturiranje vsaj omogočilo nadaljnji razvoj družbe in dolgoročno zapolnitev proizvodnih kapacitet. Stečaj družbe, ki si ga nekateri želijo, je najslabša rešitev, ne samo za zaposlene, temveč tudi za lastnike,« je še poudarila prokuristka Marifarm d.o.o. mag. Romana Fišer.