Stečajna upraviteljica Mariborske livarne Maribor (MLM), Katarina Benedik, je danes na spletni strani Ajpesa objavila vabilo za oddajo nezavezujočih ponudb za odkup poslovnega kompleksa v industrijski coni Melje ter strojev, opreme in drugih premičnin.
Poslovni kompleks v Mariboru obsega 32 parcel s skupno površino zemljišč 52.525 kvadratnih metrov. Na zemljiščih se nahajajo industrijski in pisarniški objekti, ki so bili po podatkih Geodetske uprave RS zgrajeni med letoma 1930 in 2007. Pisarniški prostori obsegajo nekaj manj kot 4000 kvadratnih metrov, industrijski pa več kot 37.500 kvadratnih metrov.
Ocenjena vrednost 11 milijonov evrov
Kot je zapisala stečajna upraviteljica, so nepremičnine ocenili pooblaščeni ocenjevalci. Po tržni vrednosti so ocenjene na slabih 11 milijonov evrov, po likvidacijski vrednosti pa na skoraj 7,7 milijona evrov. Na lokaciji je podjetje izvajalo visokotlačno litje in kovanje, strojno obdelavo, montažo ter površinsko obdelavo. Kompleks je smiselno razdeljen na oddelke za litje, kovačijo in galvanizacijo.
Interesentom so v okviru objavljene ponudbe na voljo tudi pripadajoče premičnine, ki jih je pooblaščeni ocenjevalec strojev in opreme ocenil na nekaj manj kot 9,9 milijona evrov po tržni vrednosti, po likvidacijski vrednosti pa na sedem milijonov.
Izhodiščna cena še ni določena
Benedik je pojasnila, da je nezavezujoče zbiranje ponudb javno vabilo, pri katerem izhodiščna cena ni določena. Prav tako stečajni dolžnik ni dolžan skleniti pogodbe s ponudnikom, ki bo ponudil najvišjo ceno. Ponudbe se lahko nanašajo na celotno nepremično in premično premoženje stečajnega dolžnika ali zgolj na posamezne sklope nepremičnin oziroma opreme.
Ponudbe lahko oddajo domače in tuje pravne ali fizične osebe. Upoštevane bodo le ponudbe, ki bodo izpolnjevale vse razpisne pogoje, je še zapisala stečajna upraviteljica MLM.
Livarna v stečaju od lanskega avgusta
MLM je v stečaju od konca avgusta lani. Mariborsko sodišče je zaradi velikega števila prijavljenih terjatev rok za preverjanje terjatev v stečajnem postopku podaljšalo do 2. aprila.
Konec leta je podjetje dokončno ustavilo proizvodnjo. Pogodbe o zaposlitvi za določen čas so se iztekle večini od 174 delavcev, ki so po stečaju še opravljali zaključna dela. Za določen čas je zaposlenih ostalo približno 30 ljudi, predvsem vzdrževalcev, varnostnikov, delavcev v računovodstvu in skladiščnikov.