Dobavitelj elektrike Gen-I ob upoštevanju znižanja cen na nabavnih trgih po obdobju oblikovanja obstoječih rednih cenikov predvideva, da bodo dobavitelji za obdobje po izteku regulacije - ta velja do konca februarja - lahko cenike znižali. Cene po objavljenih cenikih so sicer okoli dvakrat višje kot regulirane cene.
Ker o višjih cenah niso obvestili, pričakujejo iste ali nižje
V današnjem odzivu na medijske objave je Gen-I opozoril, da morajo dobavitelji gospodinjske odjemalce o morebitnem zvišanju cen obvestiti vsaj mesec dni vnaprej. Ker do začetka februarja teh obvestil ni bilo, to pomeni, da cene po 1. marcu ne bodo višje od trenutnih ali pa se bodo celo znižale.
"Ob upoštevanju znižanja tržnih cen na nabavnih trgih električne energije po obdobju oblikovanja obstoječih rednih cenikov predvidevamo, da bodo dobavitelji za prihodnje obdobje po ukinitvi regulacije lahko svoje redne cenike celo ustrezno znižali ter da ti ne bodo ostali na ravni trenutno objavljenih rednih cenikov iz obdobja pred regulacijo cen," so v Gen-I zapisali sporočilu. Ali bo pri njih prišlo do sprememb, niso razkrili.
Trenutno objavljene redne cene pri dobaviteljih so dvakrat višje od regulirane cene 77 evrov na MWh (brez DDV). Pri Gen-I in Elektro energiji je cena 153,90 evra, pri ECE in Energiji Plus 164,49 evra, pri Petrolu 155,95 evra, pri E3 157,95 evra, pri Energetiki Ljubljana 155,89 evra in pri Bisolu (s pogodbeno vezavo) 130,33 evra na MWh. Cenik za obdobje po 1. marcu je objavil Suncontract, pri katerem bo cena za ET 144,90 evra na MWH brez DDV.
S 1. marcem bo predvidoma ponovno uveden tudi prispevek za podporo proizvodnji električne energije iz obnovljivih virov in soproizvodnje z visokim izkoristkom.