Do sobote so Dravske elektrarne Maribor proizvedle nekaj manj kot 2,8 milijona MWh električne energije. Po besedah generalnega direktorja Aleksandra Brunčka gre za dodaten dokaz odlične pripravljenosti osmih hidroelektrarn na Dravi.
Brunčko je v današnjem sporočilu za javnost pojasnil, da v družbi neprestano skrbijo za visoko obratovalno pripravljenost svojih proizvodnih enot, kar dosegajo z remonti in revizijami. Tako se prav zdaj pripravljajo na remont in sanacijo generatorja na hidroelektrarni Vuhred, načrtujejo prenovo sekundarnih sistemov na hidroelektrarnah Dravograd, Vuzenica in Mariborski otok, pripravljajo tudi dokumentacijo za rekonstrukcijo hidroelektrarne Formin in jezu Markovci.
Raziskave za energijo iz obnovljivih virov
Poleg tega izvajajo raziskave in aktivnosti na projektih dodatne proizvodnje električne energije iz obnovljivih virov, pri čemer se posebej osredotočajo na sončno, vetrno in geotermalno energijo ter hranilnike električne energije. “Kot rezultat v preteklih letih opravljenih raziskav, pripravljenih projektov in začrtane strategije je pred nami investicijsko zelo intenzivno obdobje,” je zapisal Brunčko.
Avgusta so tako stekla gradbena dela za postavitev sončne elektrarne v Zlatoličju, razmišljajo o postavitvi skupno 13 vetrnih agregatov na treh različnih lokacijah severovzhodne in jugovzhodne Slovenije, v naslednjem letu bodo skupaj s partnerji začeli pilotni projekt izgradnje geotermalne elektrarne v Prekmurju.
Hranilniki električne energije
Med razvojnimi projekti družbe so tudi hranilniki električne energije, s katerimi bodo lahko v večjem obsegu proizvodnjo prilagajali zahtevam odjemalcev in skrbeli za zanesljivo obratovanje elektroenergetskega sistema. Verjamejo v izgradnjo črpalne elektrarne Kozjak, ki se jim zdi zanimiv energetski objekt tudi za širšo regijo jugovzhodne Evrope.
Glede na to, da je reka Drava energetsko izkoriščena, pa nadaljujejo s postavitvijo malih hidroelektrarn na njenih pritokih in drugih primernih manjših vodotokih.