V Španiji je v torek tragično umrl dveletni deček, potem ko ga je oče pustil v vročem avtomobilu. Dogodek se je zgodil v mestu Valls, ki leži na vzhodni obali ob Costa Doradi. Državo pesti silovit vročinski val, s katerim naj bi bilo sodeč po poročanju nekaterih medijev povezanih več kot 100 smrtnih žrtev.

Gasilci našli očeta, ki je oživljal sina

Deček je bil v očetovem avtomobilu, parkiranem v industrijski coni mesta, zaprt več ur, medtem ko so zunanje temperature dosegle do 37 stopinj Celzija. V notranjosti vozila pa se je temperatura lahko povzpela tudi do 50 stopinj, kar je za majhnega otroka usodno.

Alarm so pristojne službe prejele okoli 15. ure, ko je oče opazil, kaj se je zgodilo. Gasilci so prvi prispeli na kraj dogodka in našli očeta ob vozilu z odprtimi vrati, v poskusu oživljanja sina. Reševalci so nato nadaljevali z oživljanjem, a je bilo prepozno. Kljub vsemu trudu mu niso mogli več pomagati, na kraju je bil razglašen za mrtvega.

Policija preiskuje okoliščine dogodka. Preiskovalci domnevajo, da je bil otrok po pomoti pozabljen v vozilu, zaradi česar je doživel vročinsko izčrpanost in dehidracijo. Za zdaj še ni jasno, ali je bil kdo aretiran. V preteklosti so španske oblasti v podobnih primerih zoper odgovorne vložile obtožnico zaradi uboja iz malomarnosti.