Slavoj Žižek je bil gost posebne izdaje pogovorne oddaje znanega britanskega novinarja Necenzurirano s Piersom Morganom. Beseda je med drugim tekla o Vladimirju Putinu in Donaldu Trumpu, stanju v Ukrajini in Gazi, pa tudi o Elonu Musku in kulturi črtanja, poroča RTV SLO. 

O Putinu in Rusiji 

Glede vprašanja rusko-ukrajinskega konflikta je filozof pozval, naj se javnost pobliže seznani, kdo je na evropskih tleh deležen podpore Vladimirja Putina. "Rusija na Zahodu podpira zgolj radikalne, desničarske voditelje, Le Pen v Franciji in AfD v Nemčiji," je opomnil in dodal, da "Putin v nobenem pogledu ni levičar. Je temačen, konservativen, religiozen fanatik." 

Žižek je izpostavil, da se Rusija zelo jasno označuje za imperialno državo. "Dlje kot bomo to tolerirali, grozlivejše bo končno soočenje. Prav zato moramo brati tudi ruske medije," je opomnil. Po njegovi oceni se Rusija povsem odkrito vrača k verskemu fundamentalizmu in v skladu s tem vojno v Ukrajini predstavlja kot "vojno krščanske civilizacije proti demonskemu satanizmu". Prepričan je, da bi moral zato Zahod prekiniti "svojo igro podpiranja Ukrajine, vendar zgolj do določene meje, da ne bi pretirano zmotili Rusije in da ne bi s tem preveč škodovali našemu življenjskemu standardu" , povzema RTV SLO. 

O Izraelu in Trumpu 

O aktualnem stanju na Bližnjem vzhodu je Morgan dejal, da je edina stvar, o kateri bi se morali strinjati vsi, dejstvo, da "je dogajanje na Zahodnem bregu povsem neupravičeno," s čimer se je strinjal tudi Žižek. Glede sebe je izpostavil, da ni utopist in ne pravi, da "bi moral Izrael ukiniti tajno službo. Pravim le, da bi morali obe strani sprejeti, da sta obsojeni na sobivanje. Če tega ne bosta storili, bodo ljudje na obeh straneh zgolj umirali."

Glede izida predsedniških volitev v ZDA je slovenski filozof dejal, da se mu zdi povsem mogoče, da bi znova zmagal Donald Trump. Ob tem je dodal, da sam sicer ni njegov velik podpornik, a hkrati ni popolnoma proti njemu. "Nikoli ne bi smeli pozabiti, da Trumpov populizem ni kar tako padel z Lune, temveč da je rezultat neuspeha blaginje liberalne leve ameriške družbe. Tu se je nekaj zalomilo," je dejal in poudaril, da je to tudi težava Joea Bidna. Po Žižkovih besedah bi moral biti nauk za ameriško zmerno levico, da ne sme zgolj tekmovati proti Trumpu, temveč bi si morali zmerni levičarji raje "zastaviti vprašanje, kaj sami počnejo narobe, da imajo tako močan val populizma."