Dogovor, ki ga je Trump sprejel kljub grožnjam o prepovedi delovanja socialnega omrežja Tiktok, je daleč od njegovih izhodiščnih zahtev. Močno je približan temu, kar so že od začetka ponujali Kitajci.
Trump trdi, da je od podjetja prejel donacijo za ameriško šolstvo, kitajsko podjetje trditve zanika
Dogovor med Bytedanceom, Oraclom in Walmartom predvideva ustanovitev novega ameriškega podjetja Tiktok Global. To podjetje bo moralo objavljati četrtletna poročila poslovanja, hkrati pa bo podvrženo večjemu nadzoru.
Pričakujejo, da bo vrednost podjetja ob prihodu na borzo znašala 60 milijard dolarjev. 80 odstotkov Tiktoka bo ostalo v lasti Bytedancea, za ostalih 20 odstotkov pa se bodo lahko potegovali kupci.
Pričakujejo, da bo vrednost podjetja ob prihodu na borzo znašala 60 milijard dolarjev. 80 odstotkov Tiktoka bo ostalo v lasti Bytedancea, za ostalih 20 odstotkov pa se bodo lahko potegovali kupci. Med njimi bosta tudi podjetji Oracle in Walmart, ki bosta postala partnerja podjetju Tiktok. Oracle bo namreč gostil vse podatke ameriških uporabnikov omrežja, Walmart pa bo komercialni partner. Izvršni direktor slednjega podjetja, Doug McMillon, bo sedel tudi v upravnem odboru podjetja Tiktok.
Trump se je ob podpori pohvalil, da je od podjetja uspel iztržiti donacijo v višini 5 milijard dolarjev za ameriško šolstvo, kitajsko podjetje pa je te trditve danes zanikalo.
Podjetje bo še naprej izključno v lasti kitajskega podjetja, njegovo omrežje pa bo ostalo enotno. Trump se je ob podpori pohvalil, da je od podjetja uspel iztržiti donacijo v višini 5 milijard dolarjev za ameriško šolstvo, kitajsko podjetje pa je te trditve danes zanikalo. Pojasnili so, da 5 milijard dolarjev predstavlja oceno davčnih obveznosti poslovanja podjetja v naslednjih letih. Prepoved delovanja Tiktoka je prestavljena na 27. september.