Dogodki so bili del gibanja Tesla Takedown, ki nasprotuje Muskovemu sodelovanju v ameriškem Uradu za vladno učinkovitost, kjer s ciljem zniževanja stroškov prihaja do odpuščanj v državnih institucijah.

Po poročanju The Guardiana je v več kot 200 protestih sodelovalo na tisoče ljudi. Protesti so potekali pred Teslinimi saloni v ZDA, Evropi, Avstraliji in Novi Zelandiji. Organizatorji so pozvali k bojkotu Teslinih vozil, prodaji Teslinih delnic in podpori gibanju Tesla Takedown, ki se je začelo v začetku leta. Njihovo glavno sporočilo se glasi: "Škodovati Tesli pomeni ustaviti Muska. Ustavitev Muska bo pomagala rešiti življenja in našo demokracijo."

Največji protesti v ZDA

Največ shodov je bilo v Združenih državah. V San Franciscu se je pred Teslinim salonom zbralo okoli 200 ljudi, ki so s svojim protestom deloma ovirali promet. Mnogi mimoidoči vozniki, med njimi tudi vozniki poštnih tovornjakov, mestnih avtobusov in gasilskih vozil, so protestnike podprli. Po drugi strani pa so štirje moški v rdečih kapah MAGA izrazili nasprotovanje shodu.

Največ ljudi se je zbralo v New Yorku

Eden izmed množičnejših protestov je potekal v New Yorku, kjer se je pred Teslinim razstavnim salonom na Manhattnu zbralo več sto protestnikov. "Protestiramo proti Musku in želimo čim bolj vplivati na njegovo poslovanje, kar vključuje bojkot vseh Teslinih modelov," je pojasnila organizatorka dogodka Sophie Shepherd.

V Kaliforniji so protestniki v Berkeleyju vsakotedensko izražali nasprotovanje Tesli, zaradi česar je bil tamkajšnji salon ob sobotah večkrat zaprt.

Naraščajoči odpor proti Tesli

Protesti proti Musku in Tesli se nadaljujejo, hkrati pa policija v ZDA beleži porast vandalizma nad Teslinimi vozili in objekti. Newyorška policija je sporočila, da išče dva osumljenca, ki sta na Teslinem Cybertrucku v Brooklynu vrezala besedo "nacisti" in svastiko.

Gibanje Tesla Takedown očitno dobiva vse večjo podporo, protesti pa kažejo na naraščajočo polarizacijo javnega mnenja o Elonu Musku in njegovi vlogi v politiki ter gospodarstvu.