BioNTech bo za Biotheus plačal do 950 milijonov dolarjev, vključno z vnaprejšnjim plačilom v višini 800 milijonov dolarjev, je navedeno v izjavi, objavljeni včeraj.
Globalne pravice do zdravila
Prevzem bo BioNTechu zagotovil globalne pravice do morebitnega prihodnjega zdravila BNT327, ki je že v napredni fazi kliničnega razvoja, s "spodbudnimi rezultati" kliničnih preskušanj, so poudarili v nemškem podjetju.
Testi so zajeli več kot 700 bolnikov z različnimi vrstami tumorjev in rezultati so spodbudni, so sporočili iz BioNTecha. Do konca letošnjega leta je družba napovedala več študij o učinkovitosti zdravila pri zdravljenju raka pljuč in dojke. Potrdili so tudi, da nameravajo prvo dovoljenje pridobiti leta 2026.
Usmerjajo se v dejavnosti, ki niso povezane s covidom-19
Uprava je sicer že avgusta poudarila, da se usmerjajo v "dejavnosti, ki niso povezane s covidom-19", pri čemer je opozorila, da je v drugem četrtletju kar 90 odstotkov investicijskih vložkov od skupno 525,6 milijona evrov usmerila v onkologijo in v pripravke za boj proti nalezljivim boleznim.
"Napredujemo proti našemu cilju, ki naj bi nam zagotovil položaj podjetja z odobrenimi zdravili za raka in nalezljive bolezni," je takrat dejal Sahin.
V obdobju od januarja do septembra je skupni znesek naložb znašal 1,64 milijarde evrov in je bil za 36,3 odstotka višji kot lani, kaže poročilo za tretje četrtletje, objavljeno v začetku prejšnjega tedna. Prevzem kitajske družbe z okoli 300 zaposlenimi naj bi se zaključil v prvem četrtletju prihodnjega leta, nemška družba pa bo postala lastnica tako raziskovalno-razvojnega centra kot proizvodnega obrata na Kitajskem.