Po poročanju portala Žurnal24 bo diskontna veriga Pepco, priljubljena tudi med slovenskimi kupci, zaprla več deset poslovalnic v Nemčiji.

Zaprli bodo več trgovin

Po razglasitvi insolventnosti julija letos je podjetje zdaj potrdilo, da bo do konca januarja zaprlo 28 trgovin, medtem ko bo 36 poslovalnic ostalo odprtih. Pred zaprtji bodo v teh trgovinah potekale razprodaje zalog.

Kot poroča Fenix Magazin, bo zaradi prestrukturiranja delo izgubilo približno 165 od skupno 500 zaposlenih. Konkretni seznam poslovalnic, ki bodo prizadete, pa zaenkrat še ni znan.

Vse močnejša konkurenca

Med glavnimi razlogi za finančni zlom so navedli poslovne izgube, visoke stroške poslovanja ter strukturne izzive v mreži trgovin. Pepco, ki prodaja predvsem oblačila, igrače in dekorativne izdelke, se je v zadnjih letih soočal z vse močnejšo konkurenco verig Action in Tedi, ki v Nemčiji beležita rast števila poslovalnic in prihodkov.

Po podatkih podjetja ima Pepco sicer še vedno več kot 4000 trgovin v 18 državah in zaposluje okoli 30.000 ljudi.