Akvarij v japonskem mestu Shimonoseki je za svojo družabno ribo pripravil presenečenje. Da bi pomagali morskemu mesecu pri osamljenosti ob nedavnem začasnem zaprtju, so namreč predenj postavili vrsto papirnatih ljudi, ki ga izza stekla opazujejo med plavanjem, poroča britanski BBC.

Na fotografiji, ki jo je objavil akvarij Kaikyokan z jugozahoda države, je videti slike človeških glav in uniform, nameščenih na steno akvarija, kar ustvarja vtis, kot da ribo opazuje skupina ljudi.

Ukrep je bil po oceni akvarija še zadnja možnost, da rešijo zdravstvene težave ribe iz družine loparjev. Zaposleni so, kot so ta mesec zapisali na družbenem omrežju X, namreč sumili, da trpi zaradi osamljenosti.

Kreativna poteza je po njihovih ocenah že obrodila sadove, saj je že naslednji dan riba spet mahala s plavutmi in se počutila bolje. "Zdi se, da je spet zdrava," so sporočili iz akvarija.

Sprva so sumili, da trpi zaradi parazitov ali prebavnih težav

Akvarij so decembra zaradi prenove začasno zaprli, morski mesec pa je takrat nehal jesti meduze in se začel drgniti ob akvarij. Nekateri so sprva sumili, da trpi zaradi parazitov ali prebavnih težav, omenili pa so tudi možnost, da je riba osamljena, ker ni več obiskovalcev.

Ena od uslužbenk je povedala, da se riba, ki je prišla v akvarij pred enim letom, zdi radovedna in da rada plava do obiskovalcev, ko se ti približajo akvariju.

Morski mesec v akvariju Kaikyokanu je dolg približno 80 centimetrov in tehta skoraj 30 kilogramov.

Morski meseci, ki se nahajajo v vseh oceanih sveta, na Japonskem veljajo za delikateso. V ujetništvu lahko živijo do deset let, vendar so zaradi zahtevne nege redkost v akvarijih, še piše BBC.