Pristanišče v grškem Volosu je preplavilo več kot 70 ton mrtvih sladkovodnih rib. Te naj bi se namnožile med poplavami, ki so lani prizadele regijo, po upadu vode pa so končale v morju, kjer so spričo pomanjkanja kisika in nezmožnosti preživetja v slani vodi poginile, poročajo tuje tiskovne agencije.

Plavajoči kadavri so na gladini morja ustvarili srebrnkasto odejo, iz katere veje smrad. Doslej so jih pristojni odstranili okoli 57 od skupno 70 ton. Okoljsko katastrofo, ki bi lahko vplivala na javno zdravje in turizem v mestu, so po oceni strokovnjakov povzročile lanskoletne obsežne poplave v Tesaliji. Med temi se je namreč ponovno napolnilo manjše jezero v bližini, ki so ga leta 1962 izsušili v okviru boja proti malariji.

V njem naj bi se med ujmo nabralo kar trikrat več vode kot prvotno, sladkovodne ribe pa so se ponovno namnožile. Pozneje so poplavne vode pričele upadati in ribe so se bile primorane umakniti v morje, v katerem pa niso mogle preživeti, poroča STA.

Volos v Grčiji je priljubljena turistična destinacija, še posebej med tistimi, ki iščejo bolj avtentično grško izkušnjo. Čeprav ni tako množično obiskan kot nekateri drugi grški otoki, je še vedno med bolj priljubljenimi turističnimi točkami.