Elon Musk je bil v sredo za hip na pragu zgodovinskega dosežka. Njegovo premoženje je namreč prvič preseglo 500 milijard dolarjev, s čimer je postal resen kandidat za prvega bilijonarja na svetu. Vrednost njegovih podjetij se je po mesecih nihanj znova okrepila, potem ko je Musk preusmeril pozornost s politike nazaj na posel.
Glavnino bogastva črpa iz Tesle
Po podatkih tujih agencij je premoženje v sredo popoldne po newyorškem času naraslo nad 500 milijard dolarjev, nato pa zdrsnilo na 499,1 milijarde. Na Forbesovi lestvici mu najbližje sledi Larry Ellison iz Oracla s 350 milijardami, tretji pa je Mark Zuckerberg z okoli 245 milijardami.
Glavnino bogastva Musk črpa iz svojega 12-odstotnega deleža v Tesli, katere delnice so letos znatno pridobile na vrednosti. Vlagatelje je očitno prepričala njegova odločitev, da se znova v celoti posveti svojim podjetjem, potem ko je bil v začetku leta deležen kritik zaradi vloge v administraciji Donalda Trumpa, kjer je svetoval pri varčevalnih ukrepih in odpuščanjih.
Rast niso beležile le delnice Tesle, temveč tudi druga njegova podjetja - od SpaceX do mladega tehnološkega podjetja xAI, ki razvija umetno inteligenco. Musk je tudi lastnik platforme X, medtem ko xAI pripravlja nov projekt Grokipedia, enciklopedijo po vzoru Wikipedie, ki jo Musk predstavlja kot boljšo in manj pristransko različico. Poimenovana je po klepetalnem robotu Groku, enemu od produktov xAI.