Skandinavski slog

Skandinavski slog slavi preprostost, funkcionalnost in uporabo naravnih materialov. Značilne so svetle barve, kot so bela, svetlo siva in bež, ki se pogosto kombinirajo z lesenimi elementi. Čiste linije pohištva in minimalizem ustvarjajo občutek zračnosti, kar je ključnega pomena v prostorih, kjer je pomembna odprtost. Skandinavski domovi pogosto izkoriščajo naravno svetlobo, saj so svetli prostori bistveni za doseganje občutka topline in svežine tudi v hladnejših mesecih.

Ta slog je odlična izbira za ljudi, ki cenijo preprostost, funkcionalnost in naravne materiale. Skandinavski domovi so prostorni, svetli in udobni, kar ustreza sodobnemu življenjskemu slogu.

[[image_1_home_315]]

Minimalistični slog

Minimalizem poudarja čiste in preproste linije brez nepotrebnih dekorativnih elementov. Prostori v tem slogu so običajno urejeni z nekaj skrbno izbranimi kosi pohištva, ki ustvarjajo občutek reda in urejenosti. Malo barv ali uporaba ene dominantne barve, kot so bela, siva ali črna, prispeva k občutku harmonije in miru v prostoru.

Minimalistični prostori so odprti, prosti in omogočajo lažje gibanje, hkrati pa spodbujajo sproščenost. Za ljubitelje funkcionalnosti brez odvečnih motenj je minimalizem popolna izbira, saj ponuja čist, preprost in obenem eleganten videz.

Industrijski slog

Industrijski slog je znan po svojih neobdelanih materialih in robustnih linijah. Ključni elementi so pohištvo iz kovine, betonske stene in vidna opeka, ki v prostor prinesejo surov, nepopoln videz. Ta slog pogosto vključuje neobdelane površine, kot so kovinske police, betonska tla ali surove stene, ki prostoru dodajajo karakter.

Industrijski slog je priljubljen med ljudmi, ki cenijo urbano estetiko in surov videz. Z mešanjem elementov iz preteklosti in sodobnosti ustvarja prostorno, zračno okolje z minimalističnim pridihom, ki se odlično prilega modernim stanovanjskim enotam, še posebej v mestih.

[[image_2_home_315]]

Mediteranski slog

Mediteranski slog je značilen po svoji svetlosti in toplini, z uporabo svetlih barv v kombinaciji z naravnimi odtenki, kot so modra, zelena in bež. Prostori v tem slogu pogosto vključujejo morske motive ter naravne materiale kot so keramika, kamen in les, ki prinašajo pridih obmorskega življenja.

Ta slog je še posebej priljubljen v obalnih krajih, saj omogoča odlično povezavo med notranjostjo in zunanjostjo doma. Mediteranski slog prinaša občutek sproščenega vzdušja v vsakdanje življenje in je odlična izbira za ljubitelje narave, morja in svetlih, odprtih prostorov.

Retro (vintage) slog

Retro slog oživlja pretekla obdobja, predvsem od 20. do 60. let prejšnjega stoletja, in vključuje posodobljene kose pohištva iz teh časov. Značilna je pestra paleta barv, ki se uporablja na pohištvu, tkaninah in dekorativnih elementih. Pohištvo je pogosto zaobljeno, s svetlimi barvami in značilnimi vzorci iz izbranega obdobja.

Ljubitelji retro sloga pogosto zbirajo in obnavljajo stare kose pohištva, ki imajo zgodovinsko vrednost in dodajo edinstven značaj domu. Ta slog prinaša igrivost vsakemu prostoru da unikatno osebnost.

[[image_3_home_315]]

Boemski slog

Boemski (boho) slog stoji za drznimi kombinacijami barv, vzorcev in materialov. Tu se srečujejo razne teksture z naravnimi materiali - perzijske preproge, tkane odeje, blazine, les in volna. Bogate barve (bordo, vijolična, oranžna in smaragdno zelena) ustvarjajo toplo in vabljivo vzdušje.

Boemski slog je svoboden, nestrukturiran in odprt za kreativnost. V njem lahko najdemo mešanico različnih kultur in vplivov. Ta slog je popoln za ljubitelje umetnosti, potovanj in kulture.

Klasični (viktorijanski) slog

Klasični slog, predvsem viktorijanski, prinaša občutek luksuza in veličastnosti. Značilni so bogati materiali, kot so žamet, svila in tapete z vzorci ter luksuzno okrašeni kosi pohištva, ki dodajo prostoru eleganco. Plemenite barve (zlata, bordo in kraljevsko modra) se pogosto uporabljajo za poudarke.

Ta slog je priljubljen med ljubitelji zgodovinskih domov in tistimi, ki cenijo sofisticiran videz. Klasični interjerji prinašajo kraljevski pridih v vsak prostor, z izjemno pozornostjo do detajlov in bogatimi teksturami.

Rustikalni slog (francoski, provansalski)

Rustikalni slog prinaša pridih podeželskega življenja v dom. Značilno je obilje naravnih materialov, kot so les, kamen, lan in bombaž, ki ustvarjajo topel, domač občutek in nas v mislih vedno znova popeljejo na jug Francije. Pohištvo je pogosto starinsko ali ima videz obrabljenosti, kar dodaja prostoru pristnost in udobje.

Rustikalni domovi izžarevajo mir in sproščenost, saj so zasnovani s poudarkom na naravi in trajnosti. Ta slog je priljubljen med ljubitelji narave, ki želijo v svoj dom vnesti toplino podeželskega življenja in preprostosti.

Eklektični slog

Eklektični slog je pravi urejeni kaos, kjer lahko mešamo različne sloge, barve in vzorce. Gre za svoboden slog, ki nima določenih pravil in omogoča, da v prostor vključimo različne elemente, ki se med seboj združujejo v harmoničen, a hkrati raznolik prostor.

Eklektični domovi so izraz osebnega okusa in pogosto vsebujejo kombinacije pohištva, dekoracij in umetniških del iz različnih obdobij in slogov. Ta slog je odlična izbira za tiste, ki si želijo edinstven, oseben in kreativen prostor, ki odraža njihov življenjski slog in edinstveno osebnost.

Ko izberete pravi slog za gradnjo ali opremo svojega doma, je pomembno, da ta ustreza vašim osebnim željam in življenjskemu slogu. Če pa vaša sanjska gradnja ali prenova potrebuje finančno podporo, vam DBS stanovanjski kredit omogoča uresničitev vaših želja. DBS ponuja ugodne pogoje za financiranje in fiksno ali spremenljivo obrestno mero, kar vam omogoča večjo finančno svobodo. S pomočjo orodja za okvirni izračun mesečnih obrokov odplačevanja kredita na spletni strani DBS lahko enostavno preverite svoje možnosti in ugotovite kako blizu ste uresničitvi svojih načrtov.