V vročem vremenu rastline hitreje izgubljajo vlago, zato je pomembno, da jih redno zalivate. Poskusite zalivati rastline zgodaj zjutraj ali pozno popoldne, ko so temperature nižje, da preprečite izhlapevanje vode. Pazite, da zalivate korenine rastlin in ne listov, da preprečite opekline zaradi sonca. V vročih mesecih lahko uporabite škropilnico, da rastline poškropite z vodo, kar bo povečalo vlažnost zraka okoli njih. Prav tako bodite pozorni, da je zagotovljeno dobro kroženje zraka okoli rastlin, da preprečite bolezni in plesni.

Rastline rajši prestavite v senco

Če so rastline izpostavljene neposredni sončni svetlobi ves dan, jih zaščitite z uporabo senčil, kot so senčne mreže, vrtni dežniki ali platna. To bo zmanjšalo stres zaradi visokih temperatur.

Z gnojenjem in odstranjevanjem plevela zagotovite učinkovitejšo rast

Vročina lahko povzroči, da hranila v tleh hitreje izgubljajo učinkovitost. Uporabite gnojila, ki so primerna za rastline, ki jih gojite, vendar se izogibajte pretirani uporabi, saj lahko prekomerno gnojenje povzroči opekline na koreninah. Redno odstranjujte plevel, saj ta tekmuje z vašimi rastlinami za vodo in hranila v tleh.

Pravočasno obirajte in pregledujte rastline

Če gojite zelenjavo ali sadje, redno obirajte zrele plodove, da spodbudite nadaljnjo rast in omogočite, da rastline usmerijo energijo v razvoj novih plodov. Bodite pozorni na znake dehidracije, sončnih opeklin, škodljivcev ali bolezni. Če opazite kakršne koli težave, ukrepajte takoj, da preprečite nadaljnjo škodo.

Vsaka vrsta rastline ima svoje specifične potrebe, zato predlagamo, da se posvetujete z vrtnarjem ali preučite specifična priporočila za nego za vrste rastlin, ki jih imate.