Dogodki
Usposabljanje: spletno nasilje na podlagi spola

❗Usposabljanje ne temo spletnega nasilja na podlagi spola❗
Kdaj? Četrtek, 13. 3. in petek 14. 3. od 9.00 do 16.00.
Kje? MKC Maribor.
Prijava do ponedeljka, 3. 3.: https://docs.google.com/.../1FAIpQLSfT8yzJtQkSp0.../viewform
📖 Osvojite znanje, veščine in orodja, potrebna za učinkovito obravnavo spletnega nasilja. Več informacij: https://www.mreza-mama.si/vabilo-na-usposabljanje-na.../
🔎 Usposabljanje bosta izvajala Nežka Agnes Vodeb in Matic Munc.
👉 Namenjeno je mladinskim delavcem_kam, študentom_kam in prostovoljcem_kam, ki delajo z mladimi. Usposabljanje, vključno z nastanitvijo in obroki, je za mladinske delavce_ke članic Mreže MaMa brezplačno.
Usposabljanje poteka v sklopu Erasmus + projekta MEDUSA (Opolnomočenje mladih in mladinskih delavcev za prepoznavo in informirano odzivanje na spletno nasilje s preseganjem spolnih stereotipov).
------
👉Matic Munc: Letnik 1972 in psiholog od leta 1998. Špiker na Radiu Študent 1993-1998. Strokovni izpit iz socialnega varstva in več izobraževanj psihosocialne pomoči (vodenje skupin za depresijo in anksioznost, preprečevanje samomora). V preteklosti zaposlen na CSD Ljubljana Moste-Polje in ZPKZ Ljubljana, v samostojni dejavnosti – Psihosocialna svetovalnica Akcija! Matic Munc s.p. in predsednik Društva Brez limita, kooperative strokovnjakov za celostno podporo ljudem (depresija, tesnoba, vzgojne težave, motnje hranjenja, samopoškodbeno in samomorilno vedenje, zasvojenosti). Od 2019 do 2022 koordinator ČMC Črnuče (Mladi zmaji) v umetniškem programu Basement. Do leta 2023 psihosocialni svetovalec v Združenju za MOČ za svetovanje in zagovorništvo v primerih spolnega nasilja. S somišljeniki drži pokonci glasbeno agencijo Scratch music agency, ki je kolektiv za celostne storitve.
👉Nežka Agnes Vodeb, po izobrazbi socialna pedagoginja, po poklicu mladinska delavka. Pot v mladinskem delu sem začela v gimnazijskih letih na Zavodu Bob v Ljubljani. Od leta 2009 do 2023 sem na Bobu dodobra spoznala vse spore mladinskega sektorja in mladinskega dela v praksi - od učne pomoči in prvih mladinskih projektov, do razvoja metodologij uličnega in terenskega dela, vodenja izobraževanj, koordiniranja mednarodnih projektov ... Od leta 2024 dalje sem kot vodja projektov zaposlena na Mreži MaMa, kjer lahko na dragocenih izkušnjah iz prakse, krepim mladinsko delo, skrbim za njegov razvoj, priznavanje in prepoznavnost.
V svoji poklicni poti pozornost posvečam delu z ranljivimi mladimi in naslavljanju tem, ki so prepogosto spregledane. Trdno verjamem, da mladinsko delo vsem mladim nudi varen prostor za oseben in socialen razvoj.