Šport

Športna agencija Proelium podelila nagrade najboljšim športnikom. Znan zmagovalec projekta »Start up bojevnik«

Uredništvo1 teden

V NK Maribor so potrdili nove kadrovske spremembe. V nadaljevanje sezone vstopajo brez Martina Kramariča in Sandija Ogrinca.

Zmaga v Bernskem višavju je 27-letnemu smučarju prvič v karieri prinesla tudi rdečo majico vodilnega v veleslalomskem seštevku svetovnega pokala alpskih smučarjev.

Smučarski skoki svetovnega prvenstva v Val di Fiemmeju prinesli zmago Nemcu Karlu Geigerju, Peter Prevc pa si je sedmo mesto delil z Norvežanom Lindvikom.

Današnjo tekmo svetovnega pokala v Saporu zaznamovale avstrijske skakalke, prvič je zmagala Eva Pinkelnig. Ema Klinec je osvojila 16. mesto.

Napeta tekma je prinesla zmago Francozu, Fak imel najboljši čas streljanja.

V napetem finalu slaloma v Adelbodnu je prvo mesto zasedel švicar Daniela Yule. Hadalin na 14. mestu.

V Dresdnu se smučarski tekači danes merijo v ekipnem šprintu. Slovencema Mihi Šimencu in Luki Markunu se je uspelo prebiti v finale najboljših desetih ekip, medtem ko ženska naveza Katja Višnar/Vesna Fabjan ni bila uspešna.

Danes se v Rušah zaključuje 26. Mednarodno strelsko tekmovanje. Ekipa članic z zračno puško je izboljšala rekord, ženska članska ekipa je postavila nov mejnik.

Daniel Yule je najhitreje zmogel prvo slalomsko progo v Adelbodnu, dober začetek pa je imel tudi Štefan Hadalin.

Prva alpska kombinacija v letošnji sezoni brez slovenske predstavnice.