Jure Košir, Katja Koren Miklavec in Alenka Dovžan bodo postali novi člani Hrama športnih junakov Društva športnih novinarjev Slovenije (DŠNS). Slavnostni sprejem za prve dobitnike olimpijskih odličij pod slovensko zastavo bo potekal v četrtek, 31. januarja, na Trgu Leona Štuklja v Mariboru.
Podelitev pokalov hkrati z žrebom za Zlato lisico
V hram junakov je bilo doslej sprejetih 56 velikanov slovenskega športa, sedaj pa to čaka še trojico legendarnih alpskih smučarjev. Zanimivo je največji uspeh vseh treh doseženo tretje mesto na Zimskih Olimpijskih igrah leta 1994.
Na Trgu Leona Štuklja v Mariboru bodo v četrtek ob 18. uri najprej opravili žreb startnih številk za veleslalom pred prihajajočo Zlato lisico, nato bo sledila slovesnost s podelitvijo pokalov ob umestitvi v hram.
V hramu prva trojica po osamosvojitvi države
DŠNS je s Hramom športnih junakov, ki domuje v zelenem ringu ljubljanske dvorane Stožice, začelo leta 2011, ko je kot prva na prireditvi Športnik leta vanj uvrstilo telovadca Leona Štuklja in Miroslava Cerarja, najboljša slovenska športnika prejšnjega stoletja. Do leta 2013 je v Hramu našlo svoje mesto še 47 legend slovenskega športa, ki so nastopali do osamosvojitve Slovenije.
Zadnja med njimi je bila nekdanja alpska smučarka Mateja Svet. Od tedaj so se jim pridružili nogometaš Srečko Katanec, košarkar Jure Zdovc, alpski smučar Rok Petrovič, rokometaša Rolando Pušnik in Iztok Puc ter nekdanji nogometaš Marko Elsner in košarkarica Polona Dornik. DŠNS z umestitvijo Jureta Koširja, Katje Koren in Alenke Dovžan v hram junakov začenja sprejem športnikov, ki so nastopali v obdobju po osamosvojitvi države.
Tudi Mariborčanka v Hramu športnih junakov
Po menjavi generacij je bila Katja Koren ena najbolj vidnih članic rodu vražjih Slovenk, skupine neustrašnih mladih smučark iz mlade države, ki so bile lahko nevarne v vseh disciplinah alpskega smučanja. Zaradi poškodb je bila njena smučarska kariera kratka, a zelo udarna. V Lillehammerju je leta 1994 s presenetljivim tretjim mestom v slalomu prispevala svoj delež v bronasto trilogijo slovenske reprezentance.
V svetovnem pokalu se je svoje edine zmage veselila s startno številko 66. Z njo je nekaj tednov pred ZOI 1994 v Flachauu premagala tekmice v superveleslalomu. Do tekmovalnega slovesa leta 1998 se je še štirikrat zavihtela na stopničke za zmagovalke, vselej v slalomu. Med drugim tudi na domači tekmi v Mariboru leta 1995.