Ribničani so tudi v Mariboru upravičili vlogo favorita in prišli do svoje enajste zmage v prvenstvu, s katero so na drugem mestu lestvice. Mariborčani, ki so bili sicer dokaj enakovreden tekmec, pa so doživeli deveti poraz in ostajajo pri šestih točkah ter pri dnu lestvice.

Rokometaši Maribora Branika so v 13. krogu lige NLB izgubili proti Riku Ribnici s 25:26 (13:13).

* Dvorana Tabor, gledalcev 300, sodnika: Marinkovič in Vidali.
* Maribor Branik: Jerenec 9, Ranevski 4 (3), Velkavrh 4, Miličević 2, Sivka 2, Planinšek 2, Kljun 2, Puc, Dosedla, Špelić, Hočevar, Budja, Ferjan, Zugan, Kocjančič, Sok.
* Roko Ribnica: Setnikar 5, Strmljan 5, Vujačić 4, Pucelj 3, Knavs 2, Horvat 2, Pahulje 2, Kovačič 2, Ranisavljević 1, Žagar, Bojić, Cimerman, Lešek, Klarič, Nosan, Tomšič.
* Sedemmetrovke: Maribor Branik 3 (3), Riko Ribnica 1 (0).
* Izključitve: Maribor Branik 6, Riko Ribnica 4 minute.
* Rdeči karton: /.

Prvi polčas je bil precej izenačen, nobeni ekipi se ni uspelo oddaljiti za več kot dva zadetka. Zato pa je to uspelo Ribničanom v uvodu drugega dela. Po golu Davida Kovačiča so v 36. minuti povedli s 17:13.

Podobno prednost so ohranjali tudi v nadaljevanju, v končnici pa so se v 59. minuti domači spet približali le na zgolj zadetek zaostanka (24:25), a Ribničani niso dopustili česa več. Gašper Horvat je namreč takoj zatem zadel za 26:24, Filip Jerenec pa je nato le še kozmetično popravil izid.

Pri domačih je prednjačil Jerenec z devetimi goli, pri gostih pa sta jih po pet dosegla Rok Setnikar in Tilen Strmljan.

Mariborčani bodo v 14. krogu v soboto gostovali v Velenju, Ribničani pa bodo dan prej gostili Trebanjce.