Igralci Proen Maribora vodijo v finalu 1. slovenske futsal lige z 1:0 v zmagah proti Litiji. Branilci naslova so sebi v prid odločili uvodno tekmo, 7:6 je bilo po streljanju šestmetrovk, redni del se je končal z 2:2.

Druga tekma bo v torek, 25. aprila v Mariboru, tretja v Litiji pa 28. aprila.

Prvak bo ekipa, ki bo prej zbrala tri zmage

Uvodna tekma za 3. mesto je pripadla Oplastu, ki potuje na povratno tekmo na Škofije z golom prednosti. Igrata se dve tekmi po pokalnem sistemu, druga bo v petek, 28. aprila.

V mariborski dvorani Tabor so na prvi tekmi finala prevladovali domačini, ki so se izkazali z domiselno in dopadljivo igro. A v prvih 21 minutah so gole dosegali gostje. Za vodstvo Litijanov je v 13. minuti zadel Klemen Duščak, ki je v 21. minuti povišal na 0:2. Domačini so se prebudili in v 24. minuti prek povratnika po poškodbi Žige Čeha znižali na 1:2. Vmes so Štajerci ostali še brez vratarja Puškarja, ki je obnovil poškodbo palca na nogi, ki jo je skupil na zadnji tekmi polfinala. Na gol je šel Puškarjev mlajši kolega Florjan Fras. Mariborska mreža se ni več tresla, v 26. minuti pa je Nermin Hasanbegovič izenačil na 2:2. To je bil tudi končni rezultat po 40 minutah.

“To je bila prava finalna tekma”

Pri streljanju kazenskih strelov so imeli Litijani zaključno žogo, a tega Gašper Vrhovec ni izkoristil, takisto pa je strel s šestmetrovke zapravil še Patrik Čujec, poizkus mu je obranil Branko Pavič. Pri Mariborčanih ni bil dovolj natančen Denis Totoškovič.

“To je bila prava finalna tekma. Mi smo imeli tekmo pod kontrolo, več priložnosti smo si ustvarili, a nismo zadeli. Gostje so prišli na 0:2, a smo jih ujeli in povsem zasluženo zmagali, čeprav so ‘penali’ vedno loterija. Je pa treba priznati, da je vratar Litije Vid Sever delal prave čudeže,” je dejal trener Proena Robert Grdović.

* 1. SFL, finale, 1. tekma:
Proen Maribor – Litija 7:6 (2:2, 0:1), 1:0 v zmagah;
0:1 Duščak (13.), 0:2 Duščak (21.), 1:2 Čeh (24.), 2:2 Hasanbegović (26.), 2:3 Matheus (41.).
– 6 m: 3:3 Čeh, 3:4 Hugo, 4:4 Fetić, 4:5 Duščak, 5:5 Fideršek, 5:6 Čujec, 6:6 Jandrić, 7:6 Hasanbegović.

* 1. SFL, tekma za 3. mesto, 1. tekma:
Oplast Kobarid – Bronx Škofije 3:2 (2:1);
1:0 Melink (3.), 1:1 Lazarevič (3.), 2:1 Sovdat (11.), 3:1 Koren (33.), 3:2 Radiškovič (36.).