Šport

Mariborčani do velike zmage v boju za drugo mesto

Uredništvo , 16.02.19 ob 21:47

Papirnati derbi 16. kroga kroga 1. DOL za moške je bil v Mariboru, kjer pa gledalci niso videli izenačenega boja.

Papirnati derbi 16. kroga kroga 1. DOL za moške je bil v Mariboru, kjer pa gledalci niso videli izenačenega boja. Maribor je bil namreč precej boljši od Salonita Anhovo, zmagal v treh nizih, gosti so bili dostojen tekmec le v tretjem nizu, v katerem pa dvoboja niso uspeli podaljšati.

Mariborčani so imeli vse niti v svojih rokah

Salonit je z zadnjimi uspehi najavil kandidaturo za drugo mesto po rednem delu, a je v Mariboru padel na trdna tla. Ne toliko zaradi odlične igre gostiteljev, ampak zaradi svoje igre, v štajerski prestolnici je povsem odpovedal. Predvsem po zaslugi slabega napada (le 29-odstotna uspešnost), ki je bil tudi posledica ne najboljšega sprejema. Domači so imeli večji del tekme vse niti v svojih rokah, to mogoče ne velja le za začetek, v uvodu so namreč Kanalci nekajkrat vodili.

V prvem nizu jih je pokopala serija domačih točk za vodstvo 16:11, v drugem začetek, Mariborčani so prišli do vodstva z 11:3, v tretjem pa so domači že vodili za štiri točke 10:6, Kanalci so jih lovili, a ujeli ne. V svojih vrstah niso imeli razpoloženega igralca, tudi pri gostiteljih nihče ni ravno blestel, s 16 oziroma 15 točkami pa sta bila najučinkovitejša Žiga Donik in Rok Možič. Glavna razlika med ekipama je bila v servisu, Maribor je dosegel devet asov, od tega Uroš Planinšič štiri, gostje le enega.