Šport

Gajser z izjemno predstavo, zaostal le za letos najboljšim

Uredništvo , 26.08.18 ob 17:05

Tim Gajser (Honda) je na dirki svetovnega prvenstva v razredu MXGB v bolgarskem Sevljevu osvojil skupno drugo mesto.

Slovenski motokrosist Tim Gajser (Honda) je na dirki svetovnega prvenstva v razredu MXGB v bolgarskem Sevljevu osvojil skupno drugo mesto, potem ko je bil v prvi vožnji drugi, v drugi pa tretji. Zmagal je skupno vodilni Nizozemec Jeffrey Herlings (KTM), najhitrejši v obeh vožnjah. Skupno tretji je bil Belgijec Clement Desalle (Kawasaki).

Gajser v skupnem seštevku četrti

V prvi vožnji je za Herlingsom in Gajserjem v cilj prišel Belgijec Clement Desalle (Kawasaki), drugi slovenski predstavnik Klemen Gerčar (Husqvarna) je bil 22. V drugi vožnji se je med Herlingsa in Gajserja prebil izkušeni Italijan Antonio Cairoli (KTM), medtem ko je bil Gerčar 20, skupno pa 22.

V skupnem seštevku ima zdaj Herlings 783 točk, Cairoli je drugi s 710, tretji pa je Desalle s 581 točkami. Gajser je po novem četrti s 549 točkami. Gerčar je 43. z dvema točkama.ž