Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva v Veliki Britaniji v prvi vožnji elitnega razreda MXGP osvojil tretje mesto. Zmagal je Italijan Antonio Cairoli, drugi je bil Francoz Gautier Paulin.

Druga vožnja v elitnem razredu bo ob 17. uri

Gajser je odlično začel dirko in v drugem krogu tudi povedel, potem pa je grdo padel, a vseeno nadaljeval in na koncu pristal na tretjem mestu. Z današnjo prvo zmago je Cairoli še povečal naskok v skupnem seštevku SP, saj je dobil tudi uvodno dirko pred tremi tedni v Argentini, Gajser je bil takrat drugi. Po polovici današnje dirke ima Italijan 75 točk, Gajser pa 64. Druga vožnja v elitnem razredu bo v Matterley Basinu na sporedu ob 17. uri.

Pancar ostal brez točk na 24. mestu

V Veliki Britaniji na dirki nižjega razreda MX2 nastopa tudi Jan Pancar. V prvi vožnji je ostal brez točk na 24. mestu, zmagal je Danec Thomas Kjer Olsen.