Slovenska nogometna reprezentanca v Stožicah odigra šesto tekmo kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2020.

Slovenska nogometna reprezentanca je v Stožicah na šesti tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2020 premagala Izrael s 3:2 (1:0). Za Slovenijo sta zadela Benjamin Verbič v 43. in 90. ter Roman Bezjak v 66. minuti. Za Izrael sta bila uspešna Bibras Natcho v 50. in Eran Zahavi v 63. minuti.

Slovenska vrsta si je na 58. rojstni dan selektorja Matjaža Keka želela tri točke, s čimer bi potrdila odmevno petkovo zmago proti Poljakom. To ji je na navdušenje domačih navijačev tudi uspelo, in sicer z golom Benjamina Verbiča v 90. minuti.

Slovenija prevzela drugo mesto v skupini

To pomeni, da je na petih tekmah z Izraelci še neporažena (dve zmagi in trije remiji) in je še okrepila svoje mesto v boju za Euro 2020. Zdaj ima 11 točk, Izrael ostaja pri osmih. Vodijo Poljaki s 13 točkami, Avstrija pa jih ima deset.

Izbrance Matjaža Keka novi preizkušnji kvalifikacij čakata oktobra, in sicer 10. oktobra v Severni Makedoniji in 13. z Avstrijo doma. Sledila bosta še novembrska obračuna z Latvijo doma in Poljsko v gosteh.

SLOVENIJA – IZRAEL 3:2 (1:0)

43′, 90 Verbič, 66′ Bezjak; 50′ Natcho, 63′ Zahavi.

Začetni postavi:
Slovenija: Oblak, Struna, Krhin, Iličić, Kurtić, Šporar, Jokić, Bezjak, Mevlja, Stojanović, Verbič.

Izrael: Marciano, Dasa, Elhamed, Natcho, Zahavi, Solomon, Weissman, Peretz, Taha, Dgani, Ben Harush.

Sodnik: Anthony Taylor (ANG).