Prvi krog kvalifikacij za Ligo Evropa, prva tekma

Postavi:

FK PARTIZANI: Hoxha, Ibrahimi, Belica, Gojković, Kalari, Trashi, Mala, Telushi, Hila, Asani, Progni. Klop: Xhika, Bitri, Atanda, Hysenaj, Bardhi, Nikolić, Abdurahimi.

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Šuler, Ivković, Viler, Vrhovec, Dervišević, Kramarič, Bajde, Tavares, Zahović. Klop: Cotman, Rajčević, Pihler, Vršič, Hotić, Mešanović, Mlakar.

Konec tekme

90+‘ V sodnikovem podaljšku še zadnji poskusi Partizanija, z razdalje je nevarno poskusil Abdurahimi, a je Hadndanović njegov strel s pantersko obrambo odbil v kot.

88′ Nogometaši NK Maribor dobro držijo žogo na polovici Albancev, ter jim ne pustijo, da bi lahko nevarneje organizirali napad.

82′ Partizani poskuša z napadi, Mariborčani pa uspešno odbijajo vse poskuse Albancev in nadzirajo potek srečanja.

74′ Mariborčani umirili igro, po več uspešnih podajah je do strela prišel Tavares.

63′ Nevarna akcija Partizanija, nevarna žoga za hrbet mariborskih branilcev, nekoliko z desne strani je sam proti Handanoviću prodrl Asani, a streljal prek vrat.

0:1
50′ Po rahlem pritisku Albancev je sledil protinapad Mariborčanov, iz sredine je povlekel Bajde, ki je preigral svojega obrabnega igralca, ter prišel do strela z roba kazenskega prostora in zadel za vodstvo Mariborčanov.

48′ Drugi polčas so bolj podjetno začeli igralci Partizani-ja, nevarno so kombinirali pred vrati Maribora.

POLČAS

45+’ Tik pred koncem prvega dela so znova zapretili Mariborčani, po podaji Tavaresa je iz desne strani v kazenskem prostoru Bajde slabo streljal, domači vratar je zlahka ujel žogo.

37′ Mariborčani vse bolj prevzemajo pobudo, tokrat akcija po levi strani, podal Viler, do strela prišel Tavares, ki je meril po sredini gola naravnost v vratarja Hoxha.

35′ Poskus Mariborčanov, Milec je iz desnega bočnega položaja prodal v kazenski prostor, do strela prišel Kramarić, ki je z glavo streljal čez gol.

34′ Igra se med obema kazenskima prostoroma, brez nevarnih akcij.

21‘ Mariborčani uspeli zadržati žogo na sredini igrišča, po več povezanih podajah je iz 20 metrov nevarno streljal Drevišević, žoga zletela kakšen meter mimo vrat.

12′ Po priložnostih v začetku tekme se je igra umirila, igra se na sredini igrišča brez nevarnih napadov.

4′ Nevaren predložek iz leve strani je pred vrata domačinov poslal Viler, do zaključnega strela je prišel Milec, ki je iz neposredne bližine za las zgrešil gol.

2′ Napaka Mariborčanov na sredini igrišča, Partizani so nevarno zapretili iz protinapada, Handanović je strel odbil v kot.