Na težkem igrišču v Kidričevem so Mariborčani upravičili vlogo favoritov in v štajerskem derbiju Aluminij premagali z 0:2.

Slovenski prvaki so dobro izkoristili reprezentančni premor in po napovedih ohranili dobro pripravljenost. V neposredni tekmi za drugo mesto na prvenstveni lestvici so ugnali igralce Aluminija in v boju za vodilno pozicijo ohranili stik z Olimpijo, ki ima pred vijoličastimi še dve točki naskoka. V Kidričevem so gostje hitro povedli, nato pa srečanje taktično zrelo pripeljali do konca in na svoj račun vpisali nove tri točke.

Hiter zadetek Mariborčanov

Slovenski prvaki so odlično krenili v tekmo in tudi z nekaj sreče povedli že v 4. minuti. Po uigrani akciji Mariborčanov na desni strani se je dobro vključil Kronaveter, ki je s podajo lepo našel Zahoviča. Mariborski napadalec je mojstrsko sprejel žogo in s sicer ne najboljšim strelom vseeno uspel premagati domačega vratarja Janžekoviča. Ta je bil žrtev izjemno zahtevnih razmer na igrišču – v posredovanju mu je spodrsnilo in bil je prekratek za strel Zahoviča. Ekipi sta v nadaljevanju igrali v izjemno visokem ritmu, obe moštvi sta si pripravili nekaj lepih priložnosti za zadetek. V 11. minuti je strel Vrbanca odlično ubranil Handanovič, do odbite žoge pa je prišel Pečnik, ki je meril čez vrata. Le dve minuti kasneje je na drugi strani malo čez vrata Janžekoviča meril Mešanovič.

V zaključku 1. polčasa brez zadetkov

Zanimiva situacija se je zgodila v 25. minuti v kazenskem prostoru Mariborčanov, ko sta zračni dvoboj bila Peričič in Martinovič, kljub protestu gostiteljev pa je piščalka glavnega sodnika Obrenovića ostala nema. V dinamičnem zaključku prvega dela srečanja so nevarne akcije izvedli še Martinović (strel z glavo mimo vrat) in Pečnik (izjemna obramba 41-letnega Handanoviča) na strani Aluminija ter Zahoviča (pravočasno posredovanje branilcev) na strani Maribora. Slovenski prvaki so tako na odmor odšli z minimalnim vodstvom iz 4. minute.

Sanjsko nadaljevanje

Vijoličasti, ki so tokrat igrali v rumenem, si boljšega vstopa v drugi polčas skoraj niso mogli predstavljati. Požeg Vancaš in Kronaveter sta najprej streljala mimo vrat, nato pa si je Maribor v 57. minuti priigral kot. Izvajal ga je Derviševič in z neposrednim strelom na vrata zmedel domačega vratarja ter se veselil prvega zadetka na letošnjih prvoligaških zelenicah. Zvišanje izida je močno vplivalo na nadaljevanje tekme, Mariborčani so vodstvo kljub nekaj lepih priložnosti domačih uspeli suvereno obraniti do konca. V 60. minuti je izjemno streljal Klepač z več kot 20 metrov, vendar je žoga zadela prečko. V nadaljevanju je poizkušal še Leko, a je pravočasno posredoval strelec drugega zadetka Derviševiča.

Tudi v zaključku visok ritem

Vijoličasti so visok ritem ohranili vse do zadnjega, kar je trener Milanič dosegel tudi z menjavami (Cretu – Vrhovec, Mešanovič – Kotnik, Zahovič – Tavares). Maribor je nevarno napadal preko Požeg Vancaša, Mešanoviča in Zahoviča, a je v vseh primerih uspešno posredoval domači vratar. Predali se niso niti Kidričani – razigrani Klepač je večkrat poskušal, vendar pa žoga ni uspela zadeti svojega cilja. Gostujoči navijači so svoji ekipi presenečenje pripravili že sredi drugega polčasa, ko so uprizorili pravi ognjemet.

Maribor bo v zadnjih dveh krogih jesenskega dela prvenstva najprej gostil kranjski Triglav, čez teden pa bo nato gostoval še pri Rudarju.

24.11.2019, Kidričevo – 18. krog PLTS:

NK ALUMINJ – NK MARIBOR  0:2 (0:1)

0:1 Zahovič (4), 0:2 Derviševič (57)

Sodniki: Rade Obrenovič Andraž Kovačič, Aleksandar Kasapovič., Mitja Žganec ( vsi Ljubljana). Delegat: Vlago Močnik (Rogatec).

ALUMINIJ: Janžekovič, Jakšič, Pantalon, Martinovič, Ploj, Petrovič, Leko, Vrbanec, Pečnik, Klepač, Živkovič.

Klop: Kovačič, Kontek, Amuzie, Marinšek, Čermak, Rogina, Flakus Bosilj.

Trener: Slobodan Grubor.

NK MARIBOR: Handanovič, Milec, Mitrovič, Peričič, Viler, Derviševič, Cretu, Požeg Vancaš, Kronaveter, Mešanovič, Zahovič.

Klop: Pirič, Koblar, Pihler, Vrhovec, Kotnik, Hotič, Tavares.

Trener: Darko Milanič.