V Etiopiji, v mestu Adis Abebi, štirinajstletna deklica čaka, ali ji bo Slovenija omogočila, da se pridruži preostanku svoje družine, ki trenutno živi v Mariboru in ji s tem dala možnost, da bi dostojno zaživela.
Deklica, po imenu Faysa, je v Etiopijo pribežala iz Somalije. V vojni so ji ubili očeta in brata, na poti pa je pod težo tragedije klonila še mama. Ni več zmogla skrbeti niti zase in je otroka pustila samega.
 Dela v obcestni kolibi
Faysa je zdaj pri tujih ljudeh, ki so jo vzeli za deklo. V obcestni kolibi sedaj pripravlja čaj in pomiva posodo. Ker je brez zaščite, je izpostavljena nevarnostim in zlorabam, ki so v njeni starosti še posebno strašljive. V Etiopiji so izgubljeni somalijski otroci manj vredno blago.
 Deklica nima nikogar razen sestre
Štirinajstletna Faysa je in vedno bo del naše družine, saj nima nikagar drugega, nam zaskrbljeno pove njej svak Faysal in ob tem doda, da se slišijo vsako soboto in Faysa vedno vpraša, kdaj bo lahko prišla v Slovenijo. Včasih jim pove, da sanja, da je prišla k njim v Maribor, da je z njimi šla naokoli, da so skupaj počeli različne stvari, takrat njegova žena začne jokati, nam pripoveduje Faysal H. W., mož Faysine sestre.

Faysina edina preostala družina je odrasla sestra Farah I. A., ki že štiri leta kot begunka živi v Sloveniji, v Mariboru.
Sestra Farah I. A in njen mož Faysal H. W. za deklico skrbita tudi denarno, saj ji vsak mesec pošljeta nekaj deset evrov za hrano. Ker živi Faysa trenutno v nevarnem delu Etiopije, kjer so otroci potrošno blago, njena družina upa, da jim bo čim prej uspelo Fayso pripeljati domov – v Slovenijo.
Farah, ki je iz Somalije pobegnila, ko je bila Faysa še majhna, je lani poleti na ministrstvo za notranje zadeve vložila prošnjo za združitev družine. Prosila je za dovoljenje, da bi deklico pripeljala v Slovenijo, vendar dovoljenja doslej ni dobila. Slovenski uradniki trdijo, da sestra ni družina.
Odločitev v rokah sodišča
Odločitev je sedaj v rokah ustavnega sodišča, o njeni usodi odločajo poslanci in predsednik vlade. Ker gre za življenje otroka, so vsi pokazali pripravljenost na reševanje. Po naših informacijah je že posredoval tudi varuh človekovih pravic. Končna odločitev bi morala biti hitra.