Od načina uporabe Facebooka odvisno je odvisno, kako se bodo uporabniki nanj odzvali. “Facebook je lahko zabavna in zdrava dejavnost, če ga uporabniki izkoristijo zato, da ostanejo v stikih s svojci in starimi prijatelji ter delijo zanimive in pomembne dogodke iz svojega življenja,” je ob objavi študije povedala profesorica strateškega komuniciranja z univerze v Missouriju Margaret Duffy.
“A če se Facebook uporablja zato, da se ugotovi, kako dobro gre nekemu znancu na finančnem področju ali kako vesel je v svoji zvezi stari prijatelj – gre za stvari, ki lahko sprožijo zavist, lahko to omrežje vodi v depresivna občutja,” je dodala Duffyjeva.
Duffyjeva je skupaj s profesorjem z univerze Nanyang v Singapurju Edsonom Tandocom v študiji spremljala obnašanje mladih uporabnikov Facebooka. Ugotovila sta, da tisti, ki Facebook uporabljajo za “nadzor”, kar pomeni, da spremljajo, kako gre v primerjavi z njimi njihovim prijateljem, občutijo simptome depresije, tisti, ki ga uporabljajo zgolj zato, da ostanejo v stikih, pa ne trpijo teh negativnih učinkov, piše STA.
Kot je izpostavila Duffyjeva, je lahko Facebook zelo pozitiven pripomoček, a če se ga uporablja za primerjavo lastnih uspehov z drugimi, ima lahko negativen učinek. “Pomembno je, da se uporabniki Facebooka zavedajo tveganja in se ob njegovi uporabi izognejo tovrstnemu obnašanju,” je dodala.
Na sceni