“S projektom smo pokazali, da nas nobena kriza ne bo omajala. Odločili smo se, da se združimo stanovalci in zaposleni, na tak način pa smo želeli dokazati, da je najpomembneje, da delujemo skupaj, saj bomo le tako sebi in drugim pokazali, da je to krizo mogoče premagati skupaj,” pojasnjuje direktorica Študentskih domov Univerze v Mariboru Maja Krajnc Ružič.

Foto: Youtube

Trenutno v domovih le trinajst odstotkov študentov

Direktorica je razložila, da se v času zaprtja, ki zanje traja že (pre)dolgo, medsebojno bodrijo, da je vsem skupaj in hkrati vsakemu posamezniku lažje. Študentje se namreč v veliki meri soočajo s finančnimi, a tudi velikimi osebnimi stiskami.

Pokazati smo želeli, da kljub majhnemu številu študentov, ki trenutno biva v domovih, delamo na polno, kot da bi bile zapolnjene vse kapacitete. Ne čakamo, da kriza preprosto mine, ampak proaktivno delujemo, da bomo dobro pripravljeni, ko bodo ti težki časi mimo.

“Pokazati smo želeli, da kljub majhnemu številu študentov, ki trenutno biva v domovih, delamo na polno, kot da bi bile zapolnjene vse kapacitete. Ne čakamo, da kriza preprosto mine, ampak proaktivno delujemo, da bomo dobro pripravljeni, ko bodo ti težki časi mimo,” razlaga Krajnc Ružičeva.

Stiske študentov različne, a velike

V domovih trenutno biva le 13 odstotkov študentov, za katere je tako določeno z odlokom, a poskušajo razumeti stiske, ki so zaradi trenutnega stanja prisotne med vsemi študenti. “Resnično se zavedamo stisk vseh študentov in k njim pristopamo individualno. Najsi gre za osamljenost, nekateri doživljajo stiske, ker preprosto ne zmorejo biti doma, drugim otežujejo študij tehnične težave. Stiske so povsem različne, a velike. Prav zato smo s projektom želeli sporočiti, da smo zaposleni s študenti z roko v roki,” pojasnjuje direktorica.

Resnično se zavedamo stisk vseh študentov in k njim pristopamo individualno. Najsi gre za osamljenost, nekateri doživljajo stiske, ker preprosto ne zmorejo biti doma, drugim otežujejo študij tehnične težave. Stiske so povsem različne, a velike. Prav zato smo s projektom želeli sporočiti, da smo zaposleni s študenti z roko v roki.

Glavno sporočilo plesnega izziva, ki je hkrati geslo projekta, je “Kljub vsemu ostajamo skupaj”, saj po besedah direktorice komunikacija med študenti in zaposlenimi poteka neprekinjeno tudi v času zaprtja domov. “Za nas se čas ni ustavil, ampak gremo naprej,” še dodaja Krajnc Ružičeva.