Zaradi trenutne situacije v UKC Maribor nekateri oddelki delujejo spremenjeno. Za dejavnosti Oddelka za reproduktivno medicino in ginekološko endokrinologijo, kamor spada tudi ambulanta za neplodnost, imajo na voljo 50 odstotkov kadra.

Kot nam pove predstojnik Oddelka za reproduktivno medicino in ginekološko endokrinologijo izr. prof. dr. Milan Reljič, dr. med., trenutno opravljajo 70 odstotkov dela. V Ambulanti za neplodnost v UKC Maribor se sicer letno zaradi neplodnosti zdravi skoraj 1700 parov.

Opravljenih 862 postopkov zunajtelesne oploditve

Letos so opravili 862 postopkov zunajtelesne oploditve in 570 prenosov odmrznjenih zarodkov. »To je približno 25 % manj postopkov kot v istem obdobju lani,« pojasni. Letno so v preteklih letih opravili okoli 1200 postopkov zunajtelesne oploditve s prenosom svežih zarodkov in okoli 800 s prenosom zamrznjenih zarodkov.

Diagnostnični in operativni posegi v splošni narkozi se trenutno ne izvajajo

Trenutna čakalna doba za prvi pregled v ambulanti za neplodnost je do 105 dni, za kontrolni pregled do 115 dni.  Na postopke zunajtelesne oploditve pari čakajo okvirno pet do šest mesecev, na prenos odmrznjenih zarodkov in postopke intrauterine inseminacije mesec do dva. Na diagnostične in operativne posege v splošni narkozi se sicer čaka 5 mesecev, a se trenutno ne izvajajo.

Morda vas zanima tudi: Uspešna mariborska ambulanta za neplodnost, tukaj se zdravijo pari z vsega sveta