Konjeniški klub Karlo je leta 2009 zasadil prvi uspeh treh tekmovalcev, ki so zmagali ekipno državno prvenstvo za otroke v Lipici in ker se je Lipica 9 let kasneje ponovila, so jahači iz Maribora ponovno dokazali, da so v samem slovenskem vrhu.

Na državnem prvenstvu 15 predstavnikov

»Klub ne bi bil tako uspešen brez našega trenerja Mihaela Kovačiča, ki zraven treniranja vodi še uspešno turistično kmetijo in svoj vinotoč, brez staršev, babic in dedkov, ki vedno pridejo navijat za svoje najbližje in seveda ne bi bili tako uspešni brez železne volje in vztrajnosti. Konjeniški klub Karlo je imel letos na državnem prvenstvu 15 predstavnikov v 4 različnih kategorijah,« povedo v klubu.

V kategoriji mlajših mladincev je drugo mesto osvojila Nika Gačnik s kastratom Acordijem, 4. mesto sta osvojila Živa Potisk in Quick Love 2 in 5. mesto Eva Imenšek in Lazybatusu. Ekipno so punce osvojile 1. mesto!

Punce so se prebile na 2. mesto

V kategoriji amaterjev si je posamično 11. mesto prijahala Taja Kukolj s kastratom Conner Campinom. Ostali dve tekmovalki Nina Zrim s Stoertebeckerjem in Laura Lopert s Carmelo, ki sta sestavljali »pomursko« ekipo žal do finala nista prišli, vendar so se punce v konkurenci dvanajstih ekip prebile na 2. mesto in ubranile lanski naslov državnih podprvakinj. Drugo ekipo sta sestavljala Lina Kolb Seme in Benjamin Bregant, ki sta pokazala dosti znanja in dobro odjahanih parkurjev.

Ne popuščajo konkurenci

V kategoriji mladincev se je posamično najbolje uvrstila Nika Ajlec Kosič z žrebcem St. Pegasusom in to na 3. mesto, le dve mesti za njo pa je pristala Ajda Ušen s komaj 6 letnim kastratom Masterjem. Tretja članica Tara Miler je bila v finalu žal izključena, vendar so punce znova pokazale, da Konjeniški klub Karlo ne popušča konkurenci in osvojile ekipni naslov državnih prvakinj.

Med mladimi jahači kategorije U25 je imel Konjeniški klub Karlo dve predstavnici. Neja Bevc je z žrebcem Cambom osvojila 3. mesto. Druga predstavnica Tanit Baukman, vodilna po prvem dnevu tekmovanja, je drugi dan s konjem padla po oviri in se je tukaj tekmovanje za njo zaključilo.

Kvalifikacije za Balkansko prvenstvo

Državno prvenstvo je predstavljalo tudi »kvalifikacije« za Balkansko prvenstvo v preskakovanju ovir v Zagrebu, ki je pod okriljem Mednarodne konjeniške zveze FEI največje in najmočnejše tekmovenje v tem predelu Evrope, v katerem se pomerijo najboljši jahači držav Balkana.

Ekipe Slovenije na Balkanskem prvenstvu bodo iz Konjeniškega kluba Karlo zastopale:

V Kategoriji otrok: Nika Gačnik in Živa Potisk

V kategoriji mladincev: Nika Ajlec Kosič in Ajda Ušen

V kategoriji mladih jahačev: Tanit Baukman in Neja Bevc

V kategoriji amazonk: Taja Kukolj

Zaključujejo uspešno sezono

Ekipa konjeniškega kluba Karlo stopnjuje svoj tempo in tik pred finalno tekmo v Lipici konec meseca septembra je razvrstitev za pokal Slovenije v preskakovanju ovir naslednja: V pokalu Slovenije, v kategoriji U25 je vodilna, po petih tekmah Tanit Baukman, ki vodi tudi v skupnem seštevku za pokal imenovan futures masters pokal, kjer je po zmagi na dveh od treh tekem na prvem mestu.

Pri mladinski konkurenci sta za pičle pol pike narazen Ajda Ušen in Nika Ajlec Kosič. Pri otrocih je na petem mestu Nika Gačnik in na sedmem Eva Imenšek. »V Lipici bomo tako dobili nove pokalne zmagovalce in zaključili še eno nadvse uspešno sezono. V imenu celotna kluba bi se radi javno zahvalili za vso odlično organizacijo, treniranje in vodenje Mihaelu Kovačiču, vsem ostalim jahačem pa želimo dosti uspehov na zadani poti,« povedo ob koncu.